Čt 13. 8. 2026Alena
Doprava

Po více než roce se řidičům otevřela Bohunická ulice v Brně

MMartin Šeda1 minuta čtení18. 11. 2020, 17:43
Po více než roce se řidičům otevřela Bohunická ulice v Brně
Po více než roce se řidičům otevřela Bohunická ulice v Brně · Foto: Google Maps

Více než roční čekání je u konce. Řidičům se od středy 18. listopadu opět otevřela Bohunická ulice. Dělníci tam opravovali vodovoy a kanalizaci ze třicátých let minulého století.

Od loňského září dělníci pracovali na kanalizaci, která zde byla původní od roku 1934 a vodovodním řadu, který byl v provozu dokonce už od roku 1928. Celkem prošlo rekonstrukcí 709 metrů kanalizace a 677 metrů vodovodu.

Dělníci souběžně vyměnili i  kabely veřejného osvětlení včetně přeložení 9 sloupů. „Činnosti Brněnských vodáren a kanalizací byly koordinovány s pracemi plynařů. Nakonec byly obnoveny veškeré povrchy silnice i chodníků," uvedla Anna Dudková z tiskového odbor magistrátu. Ulice je nyní průjezdná pro auta i vozy MHD.

Jak hodnotíte tento článek?

Mohlo by vás zajímat

Více článků →
Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhaslZprávy

Brňané vyrazili za zatměním Slunce. Hvězdárna vyprodala brýle, Špilberk zhasl

Brněnskou oblohu dnes sledovaly stovky lidí. Zájem o zatmění Slunce byl tak velký, že brněnská hvězdárna během jediného dne vyprodala všech 12 tisíc speciálních brýlí. Za úkazem se lidé vydali i na Špilberk. Hrad kvůli pozorování vypnul osvětlení a nechává své brány otevřené až do noci.

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravenéSpolečnost

VOLF, PRIOR a Hitrádio Faktor pomohou dětem vstoupit do školy připravené

Padesát tři dětí ze čtyř jihočeských dětských domovů může zahájit nový školní rok s potřebnou výbavou. Zákazníci PRIORu jim mohou od 12. do 26. srpna darovat balíček školních potřeb připravený firmou VOLF kancelářské potřeby.

Přihlášení uživatele

nebo
G Pokračovat přes Google Pokračovat přes Apple Pokračovat přes Facebook