Počasí dnes25 °C, zítra25 °C
Úterý 26. září 2023  |  Svátek má Andrea
Bez reklam

Pozor na kuřecí maso z Penny, varují potravináři. V prsních řízcích našli salmonelu

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) upozornila na nebezpečné kuřecí maso z Penny Marketu. Prsní řízky pocházející z Ukrajiny a zpracované na Slovensku obsahovaly bakterii, která způsobuje nemoc salmonelózu. Maso zachytili inspektoři v provozovně v Olomouci, v prodeji už není.

Vzhledem ke skutečnosti, že předmětný výrobek byl označen údajem ´Spotřebujte do: 11.08.2023´, v tržní síti se již nenachází. SZPI však důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří by mohli mít výrobek doma v zamrazeném stavu, aby jej nekonzumovali. Případné zmrazení nemá na bakteriální kontaminaci prakticky žádný vliv," sdělil mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Balení neslo označení Chlazený kuřecí prsní řízek, šarže: 23313202, chov a porážka: Ukrajina, zpracováno na: Slovensko, výrobce: WE Trade, Horné Saliby, Slovensko. Upozornění na nebezpečnou potravinu vložili čeští inspektoři do evropského systému rychlého varování RASFF. Vzorek inspekce odebrala jako součást plánované mimořádné mikrobiologické kontroly. S provozovatelem prodejny zahájila správní řízení o pokutě.

O podobném zjištění SZPI informovala také ve druhé polovině srpna. Bakterii Salmonela Infantis tehdy odhalila v kuřecím masu prodávaném v obchodě Tesco. Výrobek rovněž pocházel z Ukrajiny a na Slovensku jej balila společnost WE Trade. V červenci SZPI upozornila na dvě šarže kuřete bez drobů původem z Ukrajiny, které našla v prodejnách JIP východočeská v Českých Budějovicích a Harrachově. Také tyto vzorky obsahovaly salmonelu.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto SZPI

Štítky Penny Market, kuřecí maso, salmonela

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Marek Quarda

Maso zásadně u řezníka cutt.ly/Pise-diktat-nehtem

Neděle, 17. září 2023, 12:44Odpovědět

Diskutér T.

ČTENÁŘI BDĚTĚ!!! TOLIK VYCHVALOVANÁ SLAVNÁ PENY - POMÁHÁ SPORTOVCŮM - UČME SE OD NICH, ATD - TAKOVÉ JSOU SLYŠET SLOGANY V POSLEDNÍ DOBĚ !!!TAK UŽ VÍME, PROČ MAJÍ PRACHY NA ROZHAZOVÁNÍ - VOZÍ DOSLOVA ŽRÁDLO Z UKRAJINY A SLOVÁCI TO BALÍ - DOKÁŽETE SI ASI VŠICHNI PŘEDSTAVIT TU KVALITU A TU PŘEPRAVU - TO VYPADÁ, ŽE TO NA SLOVENSKO PŘEPRAVILI V TANKU, KDE BYLO VEDRO A JEŠTĚ SE TAM MAČKALO PĚT VOJÁKŮ, KTEŘÍ NA TOM MASE MOŽNÁ SEDĚLI NEBO CO?? ŽE DOVOZCŮM NENÍ ANI TROCHU HANBA - TAKHLE ŽEBRAČIT ČESKEJ NÁROD SE ZKAŽENÝM MASEM??TA KUŘATA NA TÉ UKRAJINĚ, BYCH TAKY CHTĚL VIDĚT, JAK BYLA KRMENA A TAKY ČÍM - TOU JEJICH PŠENDOU??? OPRAVDU JSEM OPĚT ZHNUSEN!!!!! KONEC NÁKUPU POTRAVIN Z PENY MARKETU, ALEPONˇ Z MÉ STRANY!!!!!!!

Neděle, 17. září 2023, 07:25Odpovědět

Pozor na kuřecí maso z Penny, varují potravináři. V prsních řízcích našli salmonelu  |  Zdraví  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.