pátek 7. října 2022 Justýna

Tragédie v Norsku. Po srážce s traktorem zemřel elitní brněnský chirurg Paša

V Norsku zemřel při dopravní nehodě chirurg a traumatolog Úrazové nemocnice v Brně Libor Paša, který byl v minulosti lékařem české basketbalové reprezentace žen. Uvedla to mluvčí nemocnice Andrea Šromová. Podle ní se auto s Pašou srazilo s traktorem a po nehodě zůstali čtyři mrtví lidé.

Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v rámci ČR, ale i okolních zemích,” sdělil Radek Veselý, primář oddělení traumatologie. Podle hlavní sestry Úrazové nemocnice Andrey Liškové je úmrtí tragédií pro Úrazovou nemocnici, protože byl Paša osobností a vzorem pro kolegy. „Nejen pro Úrazovou nemocnici, ale pro celou českou traumatologii je to obrovská ztráta,” sdělil ředitel nemocnice Pavel Piler.

Paša přišel do Úrazové nemocnice v roce 1993. Působil jako vedoucí lékař oddělení traumatologie, kde se stal později primářem. Od roku 2015 byl v Úrazové nemocnici přednostou Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, kde dosud působil. V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie. „Byl jedním z průkopníků novějších metod artroskopií a členem artroskopické společnosti. Několik let byl lékařem basketbalové reprezentace žen ČR,“ poznamenala Šromová.

Nehoda se stala v neděli odpoledne v tunelu Steigen v Norsku, když jel Paša s dalšími cestujícími na letiště, odkud měl odletět z dovolené zpět do České republiky.

Hodnocení článku je 88 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Jitka Koudelová

Štítky Brno, Smrt, Lékař, Tragédie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.