středa 27. října 2021 Šarlota / Zoe

V očkovacím centru v Olympii dostalo vakcínu přes 16 tisíc lidí

Očkovací místo, které vzniklo v obchodním centru Olympia u Brna, naočkovalo za dobu svého fungování přes šestnáct tisíc osob. Nejčastěji se očkovali lidé do pětačtyřiceti let a zhruba polovina zájemců zvolila vakcinaci jednodávkovou vakcínou Janssen.

Největší zájem zaznamenalo očkovací centrum v Olympii v prvních dvou týdnech fungování, jež odstartovalo 21. července. Zdravotníci tehdy očkovali zhruba pět stovek lidí denně. Časem začal počet zájemců o vakcinaci klesat a nyní se pohybuje okolo tří set lidí za den. „Pořád platí, že zhruba polovina lidí volí jednodávkovou vakcínu – příchozí mají na výběr ze dvou vakcín, dvoudávkové Comirnaty od výrobce Pfizer/BioNTech a jednodávkové Janssen (výrobce Johnson&Johnson)," uvedla mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny (FNUSA) Dana Lipovská

Od otevření centra do konce prázdnin bylo v Olympii naočkováno přes šestnáct tisíc lidí. Vzhledem ke snižujícímu se počtu zájemců je nyní neregistrovaným lidem k dispozici také druhé očkovací centrum FNUSA, které se nachází přímo v areálu nemocnice. Vakcíny se podávají v pracovní dny mezi sedmou a patnáctou hodinou.

Momentálně plánuje zařízení očkování zdravotníků třetí dávkou. „Třetí dávkou budeme také očkovat zájemce z řad transplantovaných pacientů. Ještě však mají čas, byli očkováni v březnu. Stejně tak v říjnu opět vyjede náš mobilní očkovací tým a ve spolupráci s Jihomoravským krajem bude očkovat třetí dávky v domovech pro seniory,“ řekla primářka a vedoucí očkovacího centra FNUSA Pavla Urbánková.

Ohodnoť článek

Foto Barbora Drozdová

Štítky očkování, zdravotnictví, koronavirus, covid-19

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.