úterý 31. března 2020 Kvido

Ve stanech Fakultní nemocnice začínají testovat i pacienty s horečkou nad 38 stupňů, kteří nemají povolení od hygieny

Ve specializovaných stanech pro testování možných nakažených nemocí COVID-19 nyní zdravotníci provádí stěry i bez povolení od Krajské hygienické stanice. Nutné je přijet vlastním autem, stany fungují jako drive-in. Testy zdravotníci provádí lidem, u kterých naměří horečku vyšší než 38 stupňů.

Fakultní nemocnice v Brně zavádí nová pravidla pro testování ve speciálních stanech v areálu FN. Příchozím zdravotníci nejdříve změří teplotu, odběry podstupují pouze lidé s horečkou. V pátek proběhlo 14 odběrů, včera sedm, dnes ráno proběhlo šest odběrů.

Stěry nově začíná provádět i lidem, které přímo neposlala Krajská hygienická stanice, ale kteří dorazí samostatně a mají horečku 38 stupňů C a výše. Stan funguje jako drive-in, je proto nutné přijet vlastním autem, aby se minimalizovala kontaminace okolí. Autem je nutné přijet přímo ke stanům a z vozů nevystupovat, test se provede přes otevřené okýnko. 

Nejezděte MHD, ani nechoďte pěšky, nechoďte ani po areálu nemocnice. Pouze automobilem. Vjezd vrátnicí z ulice Kamenice. Stany fungují prozatím denně v čase 7.00 až 19.00 hodin

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Foto MUNI

Štítky COVID-19, koronavirus, brno, fakultní nemocnice, test

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.