čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Psychiatrické oddělení Fakultní nemocnice v Brně prochází rekonstrukcí, na opravy padne téměř tři čtvrtě miliardy

Brněnská Fakultní nemocnice rekonstruuje psychiatrické oddělení. Na průběh stavby se dnes přijel podívat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Na rekonstrukci i nově přistavené budovy padne celkem: 678,43 milionů Kč, největší část rozpočtu pochází z dotace z evropských fondů, které se vyšplhaly na 448,27 milionů korun.

Péče o psychické zdraví pacientů se zkvalitňuje i v Brně. Loni na jaře začala Fakultní nemocnice budovat Centrum komplexní psychiatrické péče. V rámci tohoto projektu prochází celý pavilon G, který klinika využívá již od roku 1962, komplexní rekonstrukcí a ke stávající budově přibudou také dvě nízkopodlažní atria. 

Klinika prochází přestavbou v různých etapách, aby neohrozila provoz psychiatrie. Některá pracoviště jsou proto dočasně přesunuta na jiná místa v areálu nemocnice. 

Přestavba se týká také lůžkového oddělení, a to tak, aby bylo přímo spojené s přilehlým parkem. Využití prostoru a umístění oddělení totiž hraje významnou roli i při léčbě pacientů. Ke stávajícím budovám tak budou přistavěny i schodišťové věže s výtahy pro lepší obsluhu. 

Krom staveb by mělo dojít i ke zkvalitnění poskytované péče. Nová pracoviště by tak měla splnit veškeré standardy v akutní lůžkové psychiatrické péči i standard péče poskytované v centrech duševního zdraví, které vydalo ministerstvo zdravotnictví,

Právě z tohoto ministerstva se dnes na průběh stavby přijel podívat ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s ředitelem FN Brno prof. Jaroslavem Štěrbou a přednostou Psychiatrické kliniky FN Brno a LF MU prof. Tomášem Kašpárkem.

Psychiatrická klinika FN Brno a LF MU se prioritně zaměřuje na akutní psychiatricko-psychologickou péči, kromě dospělých pacientů poskytuje pomoc také dětem od tří let. Funguje rovněž jako metodické středisko pro obory psychiatrie a klinické psychologie v brněnském regionu.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto FN Brno

Štítky psychiatrická péče, Brno, FN, zdraví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.