Počasí dnes10 °C, zítra8 °C
Sobota 20. dubna 2024  |  Svátek má Marcela
Bez reklam

Výšková budova fakulty strojní VUT je v havarijním stavu

Výšková budova fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (VUT) v areálu Pod Palackého vrchem je v havarijním stavu. Její opravy se vyšplhají podle odhadů na půl miliardy. Oproti původním plánům se prodraží asi o 200 milionů. Řekla to mluvčí VUT Jitka Vanýsková.

Učebny fakulty strojní škola po dobu rekonstrukce budovy přesunula do jiných budov v areálu, kde škola sídlí.

Budova patří se 70 metry k nejvyšším ve městě, o úplný primát ji připravila až výstavba výškových budov nedaleko centra města - Spielberk Tower B a mrakodrapu AZ Tower.

Budova fakulty strojní má závažné poruchy v nosné konstrukci. Stavebníci proto museli zastavit vlastní práce a provést detailní statický průzkum.    

"Z výsledků statického průzkumu vyplynulo, že nosná konstrukce je na hranici havarijního stavu a bylo přistoupeno ke zpracování projektové dokumentace, zahrnující sanaci a zesílení nosné konstrukce objektu včetně všech nezbytných navazujících stavebních prací," uvedla Vanýsková. 

Stavebníci nyní dělají sanační práce a montují ocelové prvky, které následně doplní stávající nosnou konstrukci. Tím se posouvá délka stavebních prací o několik měsíců. Budova měla být opravená koncem příštího roku. "Nyní dokončení plánujeme na léto 2015," dodala Vanýsková.

Štítky VUT, Brno, vysoká škola, výšková budova, Vysoké učení technické v Brně, AZ Tower

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Výšková budova fakulty strojní VUT je v havarijním stavu  |  Vzdělání  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.