neděle 25. září 2022 Zlata

Výšková budova fakulty strojní VUT je v havarijním stavu

Výšková budova fakulty strojního inženýrství Vysokého učení technického v Brně (VUT) v areálu Pod Palackého vrchem je v havarijním stavu. Její opravy se vyšplhají podle odhadů na půl miliardy. Oproti původním plánům se prodraží asi o 200 milionů. Řekla to mluvčí VUT Jitka Vanýsková.

Učebny fakulty strojní škola po dobu rekonstrukce budovy přesunula do jiných budov v areálu, kde škola sídlí.

Budova patří se 70 metry k nejvyšším ve městě, o úplný primát ji připravila až výstavba výškových budov nedaleko centra města - Spielberk Tower B a mrakodrapu AZ Tower.

Budova fakulty strojní má závažné poruchy v nosné konstrukci. Stavebníci proto museli zastavit vlastní práce a provést detailní statický průzkum.    

"Z výsledků statického průzkumu vyplynulo, že nosná konstrukce je na hranici havarijního stavu a bylo přistoupeno ke zpracování projektové dokumentace, zahrnující sanaci a zesílení nosné konstrukce objektu včetně všech nezbytných navazujících stavebních prací," uvedla Vanýsková. 

Stavebníci nyní dělají sanační práce a montují ocelové prvky, které následně doplní stávající nosnou konstrukci. Tím se posouvá délka stavebních prací o několik měsíců. Budova měla být opravená koncem příštího roku. "Nyní dokončení plánujeme na léto 2015," dodala Vanýsková.

Štítky VUT, Brno, vysoká škola, výšková budova

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.