sobota 24. září 2022 Jaromír

Majáles se kvůli cirkusu přesouvá na výstaviště

Brněnský majáles se přesouvá ze sportovního areálu Hněvkovského na výstaviště. Předpokládané místo konání totiž obsadil cirkus a po jeho odjezdu už nebude dost času náležitě upravit plochu.

„Studentský svátek je zároveň s přehledem největší hudební přehlídkou v kraji. Letos atakujeme hranici tisíc návštěvníků,“ uvedl za pořadatele Štěpán Neubauer.

Desátý brněnský majáles začal 7. dubna vztyčením májky na náměstí Svobody. Vyvrcholí 7. května průvodem s alegorickými vozy a hudebním festivalem.

Na sedmi pódiích vystoupí desítky kapel, třeba Kryštof, Tomáš Klus, Chinaski, Monkey Business a řada dalších. Součástí večera je také volba krále majálesu. Jako moderátora hlavní scény pořadatelé angažovali Jana Krause.

Výstaviště skýtá pro završení festivalu více prostoru. V případě nepříznivého počasí se účastníci schovají v pronajatých pavilonech. Na hlavní ploše podle Neubauera nebude v případě deště bahno. Nevzedme se ani prach, který loni sužoval návštěvníky festivalu v komárovském sportovním areálu.

„V minulosti jsme už po výstavišti pošilhávali, ale vždycky se termín majálesu kryl s nějakou jinou tamní akcí,“ řekl Neubauer.

Ceny ani program přehlídky se nemění. Loni vrchol studentských oslav navštívilo asi 15 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook, Brněnský Majáles (official)
 

Štítky Brněnský majáles, přesun, Výstaviště, Majáles, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.