Počasí dnes23 °C, zítra27 °C
Neděle 16. června 2024  |  Svátek má Zbyněk
Bez reklam

Majáles se kvůli cirkusu přesouvá na výstaviště

Brněnský majáles se přesouvá ze sportovního areálu Hněvkovského na výstaviště. Předpokládané místo konání totiž obsadil cirkus a po jeho odjezdu už nebude dost času náležitě upravit plochu.

„Studentský svátek je zároveň s přehledem největší hudební přehlídkou v kraji. Letos atakujeme hranici tisíc návštěvníků,“ uvedl za pořadatele Štěpán Neubauer.

Desátý brněnský majáles začal 7. dubna vztyčením májky na náměstí Svobody. Vyvrcholí 7. května průvodem s alegorickými vozy a hudebním festivalem.

Na sedmi pódiích vystoupí desítky kapel, třeba Kryštof, Tomáš Klus, Chinaski, Monkey Business a řada dalších. Součástí večera je také volba krále majálesu. Jako moderátora hlavní scény pořadatelé angažovali Jana Krause.

Výstaviště skýtá pro završení festivalu více prostoru. V případě nepříznivého počasí se účastníci schovají v pronajatých pavilonech. Na hlavní ploše podle Neubauera nebude v případě deště bahno. Nevzedme se ani prach, který loni sužoval návštěvníky festivalu v komárovském sportovním areálu.

„V minulosti jsme už po výstavišti pošilhávali, ale vždycky se termín majálesu kryl s nějakou jinou tamní akcí,“ řekl Neubauer.

Ceny ani program přehlídky se nemění. Loni vrchol studentských oslav navštívilo asi 15 tisíc lidí.

Zdroj: ČTK
Foto: Facebook, Brněnský Majáles (official)
 

Štítky Brněnský Majáles, přesun, Výstaviště, Majáles, Brno, kongresové centrum, cirkus, Tomáš Klus, Jan Kraus, Chinaski, Kryštof, Monkey Business, Náměstí Svobody, Facebook, festival, sportovní areál

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Majáles se kvůli cirkusu přesouvá na výstaviště  |  Vzdělání  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.