středa 4. srpna 2021 Dominik

Czechitas v karanténě pracují na online vzdělávání a spustili nové kurzy

PR článek

​Také vzdělávací organizace Czechitas se musí rychle přizpůsobit tomu, že není možné jejich kurzy prezenčně navštěvovat, ani trávit čas v komunitním centru. Proto připravují online vzdělávání. Přinášíme rozhovor se zakladatelkou Ditou Přikrylovou o vzdělávání v době karantény.

Jak se vás dotklo současné omezení v souvislosti s koronavirem?
Na březen jsme měli naplánováno přes 80 kurzů, workshopů a akcí. Přesunuli jsme je do online prostředí. Ze dne na den jsme v Czechitas museli změnit kompletně to, jakým způsobem učíme studenty a popularizujeme technické vzdělávání. Na konci března jsme spustili naše první webináře a předpokládáme, že se v online prostoru zabydlíme ještě na nějakou dobu. Je to výzva, ale zároveň velká příležitost zavítat s IT a digitální výukou do všech domovů v Česku. A pro mě osobně výzva řídit kompletně celý tým na dálku a provést ho krizovým stavem, aby byl po jeho skončení ještě silnější, úplný a pospolitější.

Zmínila jste webináře – kde se takové materiály dají najít? Jsou zdarma?
Webináře čili živé přenosy výuky jsou placené, ale mimo ně jsme připravili celkem 14 kurzů a domácích tutoriálů zdarma. Můžete se s námi zadarmo naučit základy programování v Javě, Pythonu, Javascriptu a kódování v HTML/CSS.  Čtyři z toho jsou pro dospělé a zbytek pro děti. V dnešní době je fajn mít možnosti a návody, jak užitečně zabavit děti doma vzděláváním. Naše tutoriály naleznete zde. V březnu jsme také spustili programovací hru pro dospělé a děti (věk 13+). Hra je na 11 dní a můžete ji začít programovat tady.

A jaké máte tipy na další vzdělávání pro dospělé?
Celá řada vzdělávacích platforem otevřela své dveře, stačí si vybrat téma, mít správnou disciplínu a motivaci se učit. My jsme shromáždili některé vzdělávací materiály.

Jak se vaší organizace a způsobu práce dotkl nouzový stav?
Museli jsme ještě zrychlit a napnout všechny síly, ale na charakteru naší denní práce se toho kromě nepovinných „office days“ a omezení cest moc nezměnilo. Pracujeme na home office, v cloudu, přes videokonference a telefony. Tým v Czechitas je velmi flexibilní a přejít na práci z domova, videohovory a vzdálenou komunikaci s klienty nebyl takřka žádný problém. Všichni pracují na maximum, jsou neskutečně kreativní a skvělí.

Jak se udržujete v pozitivní náladě?
Vnímám to obrovské množství energie, soudržnosti a solidarity. Díky tomu jsem pořád pozitivní. Úžasné také je, jak se proměňuje v přímém přenosu české školství. To, jak rychle se učitelé snaží přejít na vzdálenou výuku, je skvělé.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Czechitas

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky rozhovor, Czechitas, vzdělávání, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.