neděle 24. října 2021 Nina

Vinařství Valihrach ve Francii získalo další ocenění

Vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku uspěl na další soutěži ve Francii. Z dubnové Concours International de Lyon veze tři zlaté a tři stříbrné medaile. Nedávno Valihrach vyhrál prestižní přehlídku světových výrobců odrůdy Chardonnay ve Francii.

"Cením si hlavně zlaté medaile za červené víno," řekl k úspěchu v Lyonu Valihrach. Zlatou medaili má jeho Carmenére. Odrůda pochází z Francie, ale pěstuje se zejména v Chile. V Česku jde zatím o raritu.

Další zlaté medaile získal Valihrach za Neuburské a za odrůdu Pálava. V soutěži bylo kolem tři a půl tisíce vín. Zlatou medaili jich získalo přes pět set. 

Josef Valihrach patří k nejúspěšnějším českým vinařům. Má pravidelně úspěchy i v zahraničí. V Česku získal několikrát titul Vinař roku.

ČTĚTE VÍCE: Vinař Valihrach vyhrál prestižní přehlídku vín ve Francii

Podle něj se kvalita vín z Moravy neustále zlepšuje. "Hodně se to posunulo v technologii, učíme se," uvedl již dříve. V Lyonu letos zopakoval úspěch z loňska, kdy získal velkou zlatou medaili. Jeho Hibernal - zemské víno 2010 uspěl v konkurenci více než dva tisíce vzorků vín.

Úspěchy Valihrachovi pomáhají v odbytu. Vína si od něj objednávají i z Francie. "Jde o restaurace i soukromé osoby," dodal.

Zdroj ČTK

Štítky víno, vinař, Valihrach, Krumvíř, Brno, soutěž, ocenění

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.