sobota 27. listopadu 2021 Xenie

Vinař Valihrach vyhrál prestižní přehlídku vín ve Francii

Moravský vinař Josef Valihrach z Krumvíře na Břeclavsku vyhrál se svým Chardonnay výběr z hroznů 2005 prestižní přehlídku světových výrobců odrůdy Chardonnay ve Francii. Mezi elitou byl počtvrté za sebou,

Soutěž se konala od 12. do 15. března ve francouzském Château des Ravatys. V soutěži bylo 794 vzorků vín ze 40 zemí. "Je to velký úspěch a pikantní v tom, že se přehlídka konala ve Francii," řekl ČTK šéf Vinařského fondu Jaroslav Machovec.

Přehlídka Chardonnay du Monde se konala pojednavacáté. Valihrach se mezi elitou umisťuje pravidelně. "Jsem spíše skromný, ale toto je neskutečný úspěch. Nečekal jsem, že mohu vyhrát," řekl dnes ČTK. 

Podle něj se kvalita vín z Moravy neustále zlepšuje. "Hodně se to posunulo v technologii, učíme se," uvedl. Aktuální úspěch řadí nejvýše, přestože loni získal například velkou zlatou medaili ve francouzském Lyonu. Jeho Hibernal - zemské víno 2010 uspěl v konkurenci více než 2000 vzorků vín. 

Valihrachovi úspěchy pomáhají i v odbytu. Vína si od něj objednávají i z Francie. "Jde o restaurace i soukromé osoby," dodal.

Zdroj ČTK

Štítky víno, soutěž, Valihrach, chardonnay, ocenění, Château des Ravatys, Chardonnay du Monde, Krumvíř, Brno, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.