středa 20. října 2021 Vendelín

Soud potrestal dodavatele Templářských sklepů

Krajský soud v Brně v úterý potrestal dodavatele Templářských sklepů Čejkovice Jana Bartoně podmíněným trestem. Muž do vinařství dodával maďarské a slovenské hrozny a firma podle něj o původu vinné révy věděla. Templářské sklepy po Bartoňovi přesto požadují 109 milionů korun.

Spor souvisí s kontrolou, kterou ve vinařství provedla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) před čtyřmi lety. Družstvo z Čejkovic nemělo správně vyplněné dokumenty o původu hroznů. Na dokladech chyběl údaj o pěstitelích.

Dodavatel Jan Bartoň, který nákup zahraničních hroznů zprostředkovával, upozornil, že révu do vinařství dodávala auta se zahraničními SPZ. Templářské sklepy podle něj o cizím původu hroznů věděly. Soud mu dnes vyměřil roční trest s podmíněným odkladem na dva roky. Bartoň se proti verdiktu odvolal.

Vedení Templářských sklepů Čejkovice se podle České televize naopak brání, že je dodavatel poškodil. Kvůli SZPI muselo vinařství na své náklady stáhnout miliony lahví vína z prodeje. Škodu 109 milionů korun proto čejkovické družstvo vymáhá po Bartoňovi. Soud o úhradě částky nerozhodl, firmě doporučil, aby peníze vymáhala občansko-právní cestou.

Zdroj ČTK

Štítky víno, Templářské sklepy, štáva, soud, dodavatel, podvod, označení, zprávy

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.