sobota 4. prosince 2021 Barbora

Polívkova farma je k mání nejméně za 11,5 milionu korun

Bývalá farma Bolka Polívky v Olšanech na Vyškovsku se nebude na druhý pokus dražit, nýbrž se zpeněží formou přímého prodeje. Do 5. února tak mohou zájemci poslat nabídku insolvenčnímu správci Davidu Gregorovi, zároveň musejí složit peníze do úschovy.

Minimální cena je 11,5 milionu korun, shodl se dnes věřitelský výbor. Novináře o tom informoval Gregor po dnešním přezkumném řízení a jednání věřitelského výboru.

"Od dražby se upustilo kvůli rychlosti. V majetkové podstatě nejsou žádné prostředky na hrazení provozu farmy, především na energie. Dražba by se mohla uskutečnit nejdříve za dva měsíce a ještě by se zase čekalo, jestli dotyčný zaplatí. Nyní musí zájemce mimo jiné složit celou částku do notářské úschovy. Věřím, že takto bude smlouva podepsána nejpozději do 12. února," řekl Gregor. Farmu získá ten, kdo podá nejvýhodnější nabídku, přihlásit se o ni mohou i věřitelé.

 

Pokud by se ani nyní zájemce nenašel, mohl by věřitelský výbor snížit minimální cenu, případně by mohl dát správci pokyn k dražbě. 

Říjnová dražba, která se konala přímo na farmě v Olšanech, byla zmařena. Vítězná firma, která farmu vydražila za vyvolávací cenu 15 milionů korun, peníze nakonec nesložila. Konkurz už se táhne od dubna loňského roku,insolvenční návrh podala stavební firma Kaláb v říjnu 2012.

Za farmou jsou nyní pohledávky přes 40 milionů korun. Snížily se zhruba o deset milionů proto, že nový správce na dnešním přezkumném řízení neuznal pohledávku Regionální rady soudržnosti regionu Jihovýchod v plném rozsahu, tedy uznal plnou výši dotace, ne však už penále. I tak je zřejmé, že věřitelé budou uspokojeni jen v malém rozsahu.

Právě dotace z Regionálního operačního programu a dostavba hotelu a stavba wellness centra byly klíčovými událostmi, které stály za pozdějším krachem farmy jako místa pro volnočasové a kulturní aktivity. Polívka už nedokázal splácet faktury za stavební práce.

Herec sám jako fyzická osoba je přitom účastníkem jiného insolvenčního řízení, které navrhla předchozí správkyně jeho farmy Petra Hýsková kvůli ochraně věřitelů farmy. Tuto záležitost bude soud projednávat 7. února.

Zdroj ČTK

Štítky farma Bolka Polívky, dražba, Vyškovsko, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.