pondělí 1. června 2020 Laura

Legendární motocykl Indian se vrací do Brna

Už za první republiky se v České ulici v centru Brna nacházel obchod americké značky Indian, která vyrábí motocykly od roku 1901. Na jeho tradici naváže prodejna v brněnských Ivanovicích, jejíž otevření plánuje letos třebíčská firma MR43.

Indian je nestarší fungující americká motocyklová značka. „I když firma v roce 1954 zkrachovala, našli se nadšenci, kteří pod touto značkou stroje vyráběli. V roce 2011 koupila značku společnost Polaris, která chce pokračovat v její tradici,“ řekl dovozce Ondřej Hrůza.

Dva roky připravoval Polaris nový model. „Loni v srpnu ve Spojených státech amerických představil motocykl Indian Chief, vyrábět ho začal v listopadu,“ uvedl dovozce. Firma z Vysočiny je první ve střední a východní Evropě, která může stroje prodávat.

Indian Chief otestoval redaktor Brněnské Drbny Miroslav Toman. „Na trati složené z různých druhů asfaltu ukázal stroj všechny své přednosti. Mezi největší patří pohodlí a stabilita, o které jezdce nepřipraví ani záplatovaná silnice. V táhlých kopcích se motocykl blýsknul výkonem a při otáčení ukázal i nečekanou obratnost,“ zhodnotil. Našel však i zápory. „Sedlo je sice tandemové, spolujezdec se ale cítí spíše jako trpěný pasažér. Sedí vysoko nad řidičem na nepříliš tvarovaném bidýlku,“ vytknul Toman.

Motocyklů Indian se ročně vyrobí zhruba třicet tisíc, do Evropy jich putuje přes pět tisíc. „Jeden stoj vyjde na více než šest set tisíc korun. Kupují si ho hlavně lidé, kteří mají vztah ke značce nebo vlastní například Harley-Davidson a chtějí vyzkoušet něco jiného,“ sdělil Hrůza. Doplnil, že častými zákazníky jsou lidé nad pětačtyřicet let.

Ačkoli není Indian Chief nejlevnější, motorkáři o něj zájem mají. „Stroj si letos na celém světě objednalo o třináct tisíc více lidí, než je firma schopná vyrobit. V České republice se jich ročně prodá zhruba pětatřicet,“ podotkl dovozce.

Zájemci si mohou motorku prohlédnout v pražské prodejně. „Ještě letos bychom pak chtěli otevřít brněnský obchod v Ivanovicích,“ uzavřel Hrůza.

Legendární motocykly Indian se vracejí do Brna

sobota, 19. dubna 2014, 18:01

Legendární Indian (v pozadí) a moderní chopper značky Victory, foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman
Zájemci se mohli na motocyklech svézt, foto: Brněnská Drbna, Miroslav Toman

Autoři

Štítky indian, motocykl, motorka, mr43, test, polaris, motogp, sport, zprávy, brno, třebíč, praha

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.