čtvrtek 13. května 2021 Servác

Brno vybralo zhotovitele dokumentací na rekonstrukce ulic Štefánikova, Benešova a Veveří

Brno vybralo minulý týden zhotovitele projektových dokumentací na rekonstrukce tří velkých ulic v centru města, Benešovy, Štefánikovy a Veveří. Rekonstrukce budou stát stovky milionů korun. Projektování potrvá rok a půl. V dalších letech město ulice opraví podle priorit.


Projektové dokumentace budou pro územní rozhodnutí, stavební povolení a pro provádění stavby včetně geodetického zaměření, inventarizace zeleně, geologického průzkumu a autorského dozoru. Benešovu ulici a Veveří má na starosti společnost Metroprojekt Praha, která pro oba projekty vytvoří dokumentace shodně téměř za 13,5 milionu korun. Dokumentace Štefánikovy vyjde bezmála na 11 milionů a zpracuje ji společnost Projekt 2010. "Termín samotných rekonstrukcí bude záležet na rozpočtu města Brna a zachování potřebné dopravní obslužnosti v souvislosti s dalšími dopravními stavbami ve městě," uvedl náměstek primátor Richard Mrázek (ANO), který je zodpovědný za investice.

Oprava Veveří má stát kolem 400 milionů korun a týká se úseku od Žerotínova náměstí po Konečného náměstí. Obnova se dotkne nejen komunikací a tramvajových tratí, ale i sítě pod povrchem, jako je kanalizace, plynové potrubí a kabeláže. U Štefánikovy ulice v úseku od Pionýrské po Kartouzskou ulici se počítá s náklady asi 300 milionů korun. Vznikne tam první městský bulvár. Uprostřed zůstanou tramvajové koleje, ale na každé straně se mají zúžit dva pruhy pro automobily do jednoho a měla by vzniknout cyklostezka. Proti tomu se ohradili místní obyvatelé, kterým vadí například úbytek parkovacích míst. Brno s nimi ještě bude jednat.

Stovky milionů bude stát rekonstrukce Benešovy ulice, rozdělená na několik etap. V té první se upraví prostor před nádražím, potom triangl, kde se otáčejí trolejbusy, dále zbytek Benešovy ulice včetně autobusového nádraží a posledním úsekem je Malinovského náměstí.

Brno v minulosti za stovky milionů opravilo ulici Milady Horákové nebo Horovu a Minskou.

Zdroj: ČTK

Vizualizace: Platforma Architekti, Atelier RAW

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.