V domě v Běhounské, který loni v Brně opustila Česká televize, by měla být v přízemí restaurace a kavárna a ve vyšších podlažích kanceláře. Firma Swantonfield, která dům získala v dražbě za 81 milionů korun, chce nabízet administrativní prostory, které lákají spíše mladé začínající kreativní a technologické firmy.
Společnost neplánuje kompletní rekonstrukci památkově chráněného domu, ale jen nutné opravy a úpravy pro nové nájemníky. "Jde o skvělou adresu a genius loci původně bankovního paláce. To jsou předpoklady, aby zde vzniklo něco výjimečného. Zatím máme základní myšlenku, jak by to mělo vypadat," uvedl jednatel Josef Vojta. Přestože půjde z velké části nově o kancelářský dům, je cílem nových majitelů, aby nebyl uzavřený.
Cílem je, aby lidé z firem, které do kanceláří přijdou, měli možnost potkávat se s lidmi z ostatních firem. "Nechceme suplovat klasické co-workingové projekty. Spíš budovu vnímáme jako prostor pro mladý byznys, který už potřebuje vlastní kanceláře, ale nechce přijít o možnost potkávat se," uvedl Vojta.
Kanceláře mají být od třetího patra výš. Restaurace bude v prostoru bývalé bankovní haly s okny přes dvě patra, odkud je výhled na Jakubské náměstí a Špilberk v pozadí. Ve druhém patře, které je galerií spojeno s hlavní halou, by měly být prostory pro setkávání, tedy malé zasedací místnosti, zákoutí na posezení u kávy a jedna větší konferenční místnost.
Dům byl postaven v době první republiky pro banku, Česká televize se do něj nastěhovala stejně jako do sousedního Typosu v roce 1961. Jako provizorium jí sloužilo 55 let, než se loni přestěhovala do nového studia v městské části Líšeň. Palác Typos se vydražil před Vánoci za 81 milionů korun. Vlastníkem je společnost Magnum Mall, která má za sebou rekonstrukci více domů v historickém centru města. Své plány zatím nepředstavila.
Zdroj: ČTK
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.