úterý 26. května 2020 Filip

Tipy na víkend: vánoční trhy třikrát jinak, Kometa oslaví narozeniny a benefiční koncert pro Krtka 

Poslední listopadový víkend se jistě ponese v předvánočním duchu. Aby taky ne, když Vánocům člověk v brněnském centru prostě neuteče. Mimo horkých pochutin je připraven doprovodný kulturní program hned na třech náměstích. Sobotní a nedělní podvečer pak zase zpestří sport. Víkend můžeme zakončit koncertem pro dobrou věc.

Na Dominikánské náměstí v pátek začnou gurmánské Vánoce, adventní akce budou také na Moravském  náměstí a na Zelném trhu. Hlavním tahákem by však měl být program na Náměstí Svobody, jež se má nést v rytmu swingu a folklóru

„Tyto hudební žánry se budou promítat do hlavního kulturního programu na náměstí Svobody i do programů doprovodných. Mezi hlavní hvězdy bude patřit například Dan Bárta či Lenka Dusilová, tato velká jména ale doplní také nastupující generace jako je beatboxer En.dru a zpěvačka Sisa Fehérová,“ uvedl dramaturg Brněnských Vánoc Vilém Spilka. Kompletní přehled doprovodného programu na všech třech náměstích najdete zde.

Za zmínku pak také stojí Zimní kino. V sobotu večer se na Náměstí Svobody představí legendární klasika bratří Coenů Big Lebowski, v neděli pak jeden z prvních Formanových filmů Černý Petr. 

Sobotní podvečer v teple si můžete užít ve Vodově sportovní hale. Volejbalistky VK KP Brno totiž doma vyzvou mladé hráčky Olympu Praha. S Vaši podporou by tak mohly zapomenout na čtvrteční prohru s prostějovským mistrem.

Kometa je zase o rok starší. 27. listopadu 2016 tomu bude přesně 63 let od chvíle, kdy odehrála své první domácí mistrovské utkání. Hokejový klub připravil pro své fanoušky v sobotu a v neděli výhodné modrobílé dárečky. Podrobnosti najdete na klubovém webu. V neděli po extraligovém duelu s Chomutovem bude odhalen pod stropem DRFG Areny další dres hokejové legendy.

Benefiční koncert bude na pořadu v neděli od 19 hodin v královopolském Semilassu. Účinkovat budou zpěvačka a herečka Hana Holišová se svým kolegou Robertem Jíchou. Výtěžek akce získá Nadační fond dětské onkologie Krtek.

Zdroj: MMB

Martin Šeda

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.