Přestože kapacity parkovacích domů v Brně rostou a zůstávají částečně nevyužité, řada řidičů v historickém jádru i nadále parkuje na místech, kde je to nevhodné a nebezpečné. S otevřením dalších garáží v Panenské ulici strážníci postupně zesílí dohled nad dodržováním dopravních předpisů v městské části Brno-střed.
„Nejpřísněji jsme doposud pohlíželi na řidiče, kteří vysloveně ohrožovali ostatní. Parkovali svá vozidla v křižovatkách, před přechody pro chodce nebo neoprávněně vjížděli do pěší zóny. Další motoristé páchali přestupky, protože objektivně neměli kde zaparkovat. S tímto zdůvodněním už u nás ovšem po otevření parkovacího domu v Panenské ulici neobstojí,“ upozornil Bohumil Šimek, ředitel Městské policie Brno.
Strážníci přesto, tak jako ve většině podobných případů, umožní veřejnosti, aby si na novinku v dopravě zvykla. Řidičům poskytnou přibližně třítýdenní dobu hájení,tedy zhruba do poloviny října, než přísnější dohled začne platit.
„Hlavní rozdíl spočívá v tom, že se cílené kontroly do nynějška primárně zaměřovaly na ohrožující a omezující přestupky jako bránění ve výhledu nebo zablokování chodníku. Počet kontrol sice zůstane zhruba stejný, budou však důslednější,“ vysvětlil Luboš Oprchal, 1. náměstek ředitele Městské policie Brno.
V prvním pololetí letošního roku se strážníci v centru města zabývali 4046 případy nezaplacení parkovného a 1134 vozidly stojícími v křižovatkách. O rok dříve to bylo za stejné období 3858, respektive 1041 případů. Mírně přibylo i motoristů parkujících na cizích vyhrazených místech. Od ledna do června jich strážníci napočítali 859, což je oproti předchozímu roku nárůst o 22. Vjezdů do pěší zóny zaznamenaly hlídky městské policie v prvním pololetí 457, o rok dříve 311.
Naopak pozitivní trend sledují strážníci například v souvislosti s nepovoleným stáním do 3,5 metru od tramvajových kolejí. Počet řidičů, kteří pravidlo porušili, meziročně klesl z 1554 na 1126.
Zdroj: MP Brno
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.