Konica Minolta dnes otevřela v Brně své první výzkumné a vývojové centrum v Evropě. Zaměří se na vývoj produktů z oblasti automatizace dat, digitálního pracovního prostředí, 3D tiskových systémů či nositelné elektroniky. Centrum dnes firma představila novinářům.
Investice navazuje na otevření inovačního centra v březnu letošního roku. "V ČR je mnoho talentovaných inženýrů, proto jsme se rozhodli pro toto místo," uvedl dnes Konihiro Košizuka z vedení společnosti. Obě brněnská centra by měla do tří let zaměstnávat dohromady více než stovku odborníků.
Úkolem inovačního centra je především návrh nových služeb dle konkrétních potřeb zákazníků a obchodních partnerů. Na to firma navázala s výzkumným a vývojovým centrem, které se postará o následný vývoj technologických inovací. "Nová generace produktů vyvinutá českými specialisty se stane součástí portfolia společnosti a bude nabízena zákazníkům po celém světě," uvedl viceprezident a ředitel Business Innovation and R&B Europe společnosti Dennis Curry.
Tým brněnských specialistů se bude věnovat zejména vývoji a výzkumu produktů z oblasti inteligentních systémů. Konkrétně půjde o rozvoj senzorových systémů, řešení pro automatizaci dat a digitálního pracovního prostředí. Úkolem dalších evropských center, která budou postupně vznikat, bude výzkum 3D tiskových zařízení a systémů, nositelné elektroniky či nových lékařských přístrojů.
"Novými technologiemi chceme našim zákazníkům pomoci ušetřit čas, snížit náklady a maximálně zjednodušit práci s veškerými daty administrativními procesy," uvedl ředitel brněnského centra Matěj Dusík.
Konica Minolta zatím podobná centra měla pouze v japonském Tokiu a americkém San Francisku. Brněnské centrum bude podléhat vedení z Londýna. Druhé evropské centrum firmy Konica Minolta bude v Mnichově a další v Londýně a Berlíně. Vytváření nových center souvisí se snahou firmy přeměnit se z dodavatele hardwaru na poskytovatele moderních a komplexních řešení na míru.
Společnost Konica Minolta Business Solutions Czech, která se zabývá tiskem a prodejem zařízení s tiskem spojených, zvýšila loni zisk o 45 procent na 84 milionů korun. K vyrovnání roku 2012 přispěla nová obchodní politika, interní úspory a také zlepšená platební morálka zákazníků. Obrat si společnost udržela na úrovni 1,6 miliardy korun, proti roku 2013 se zvýšil o dvě procenta. V ČR je jedničkou v produkčním tisku s podílem asi 70 procent.
Česká pobočka aktuálně zaměstnává přes 300 lidí. Celosvětově firma působí v 64 zemích, zaměstnává 35.600 lidí a centrálu má v Tokiu.
Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.