Takzvaný cyklo-park mezi Vinohrady a Líšní se tento týden rozrostl o novou trasu pro koloběžky a menší okruh určený pro děti. Rozšíření doplňuje původní pumptrack, kterému by nové dráhy měly pomoct s jeho vytížeností. Vybudování nových drah vyšlo na více než dva miliony korun.
Pumptrack ve Vinohradech, který již dříve prošel hlasováním participativního rozpočtu, se dočkal rozšíření. Pumptrack je zpevněná zvlněná dráha, která je vhodná jako tréninkové místo pro cyklisty, skateboardisty i jezdce na koloběžkách. Město společně s městskou částí otevřelo v rámci vinohradského pumptracku dráhu pro koloběžky a nový úsek určený dětem, kterým může taková dráha pomoci s rovnováhou při jízdě.
„V hlasování Dáme na vás se park pro koloběžky předloni umístil pod čarou. Nicméně vzhledem k velké vytíženosti původního pumptracku na Vinohradech jsme se rozhodli, že jej rozšíříme ve spolupráci s městskou částí právě o trasu pro koloběžky i o menší okruh určený dětem,“ popisoval radní pro oblast participace Petr Bořecký (KDU-ČSL). Nové dráhy stály 2,3 milionu korun včetně DPH.
Cyklo-park v Bořetické ulici uspěl v participativním rozpočtu roku 2019, s celkem 1 747 hlasy skončil projekt na 13. místě. Záměrem pro vybudování pumptacku bylo nalákat společnost ke zdravému pohybu na čerstvém vzduchu, uvedl na webu participativního rozpočtu Dáme na vás navrhovatel projektu Petr Buršík. Projekt dráhy dlouhé 193 metrů byl zrealizován v roce 2022 a vyšel zhruba na 3,5 milionu korun.
Chceš nám něco sdělit?Napiš nám