Počasí dnes26 °C, zítra25 °C
Neděle 23. června 2024  |  Svátek má Zdeňka
Bez reklam

Brňané dostanou nové místo pro odpadky. Roste největší sběrný dvůr na Moravě

Nový, velký a moderní sběrný dvůr vyhlíží lidé v Brně. Středisko, jež bude největšího svého druhu na Moravě, vzniká na východním předměstí města v Líšni a poslouží podnikatelům a firmám. Město očekává, že s otevřením objektu zvýší dostupnost míst, kam zanést k vytřídění odpad.

Brňané navozí první odpadky do zbrusu nového sběrného dvoru začátkem srpna. Vytřídit tam mají možnost lidé všechny druhy odpadu, včetně nebezpečného odpadu nebo stavební suti. Jeho rozloha 6 500 metrů čtverečních umožňuje i vjezd nákladních aut. Lidé mají svoz odpadu zdarma, kromě stavebního materiálu, firmy a podnikatelé si za služby dvora zaplatí.

Sběrák je až čtyřikrát větší, než byl doposud největší v ulici Sochorova a patří k nejlépe vybaveným v republice. „Provozujeme největší sběrný dvůr na Moravě a možná i v České republice. Firmám a živnostníkům z brněnské metropolitní oblasti v něm nabízíme opravdu nadstandardní služby v odpadovém hospodářství,“ informoval předseda představenstva SAKO Brno Pavel Urubek.

Sběrný dvůr využijí pohodlně místní z městských částí Líšeň, Židenice, Maloměřice a Obřany, Vinohrady, Černovice nebo Slatina, k dispozici je ale pro všechny Brňany. „Já jsem v zásadě rád, že přibyde občanům tato možnost. Každopádně tento dvůr není vyloženě mířen pro městskou část Líšeň, jelikož už dva sběrné dvory máme. I díky jeho strategické poloze u čtyřproudové komunikace bude sloužit celé východní části města Brna,“ sdělil starosta městské části Brno-Líšeň Břetislav Štefan (ČSSD).

Podílejte se na obsahu Drbny

Napište první písmeno abecedy.

* Povinné položky.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky Brno, sběrný dvůr, odpadové hospodářství, Brno-Líšeň

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Brňané dostanou nové místo pro odpadky. Roste největší sběrný dvůr na Moravě  |  Společnost  |  Zprávy  |  Brněnská Drbna - zprávy z Brna a Jihomoravského kraje

Můj profil Bez reklam

Přihlášení uživatele

Uložené články mohou používat pouze přihlášení uživatelé.

Přihlásit se pomocí GoogleZaložením účtu souhlasím s obchodními podmínkami, etickým
kodexem
a rozumím zpracování osobních údajů dle poučení.

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.