neděle 4. prosince 2022 Barbora

Znojmo touží po bezpečí. Po zákazu míčových her v parcích rozšíří kamerový systém

Znojmo udělalo další krok, který má vést k vyšší bezpečnosti ve městě. Vedení územního celku rozhodlo, že zavede kamery do nových míst. Jedná se o další preventivní opatření, které radnice v minulých týdnech schválila. Celkem vynaloží úřad na investici bezmála půl milionu korun.

Jihomoravské město dlouhodobě řeší otázku bezpečnosti. Problémy přidělávají místním i strážcům zákona například skupiny Romů, kteří dorazili do Znojmo loni ve velkém počtu z různých koutů republiky. V posledních měsících se situace znovu vyostřila. Potíže eviduje radnice například v Městském parku, kde dochází ke konfliktům mezi hloučky mladistvých a kolemjdoucím. Úřad proto na povel starosty připravil novou vyhlášku, jež zakazuje v Horním, Středním a Dolním parku míčové hry. Nyní končící vedení radnice představilo plán na další rozšíření kamerového systému v nových i stávajících lokalitách. 

Znojmo zakázalo dětem hry s míčem v parku. Jsme všem pro smích, hřímá opozice

Znojmo si schválilo novou vyhlášku, která zakazuje lidem hrát míčové hry v městském parku. Podle vedení města útočí kopačákem skupinka výrostků z nepřizpůsobivých rodin po matkách i cyklistech, kteří se kvůli povalující se mičudě vybourávají....

Jeden nový kamerový bod bude umístěn v ulici Holandská. Skládat se bude ze tří statických kamer. Další statická kamera bude dohlížet na dětské hřiště ve vnitrobloku ulic Sokolovská a Dukelských bojovníků, kde se již jeden kamerový bod nachází. Statická kamera přibude na Masarykově náměstí, kde doplní stávající kamerový bod,“ popsala Soňa Bystřická, mluvčí Znojma.

Znojmo posílá do parků policisty. Má problémy s teenagery a Romy z Brna

Městské parky ve Znojmě jsou pod větším dozorem. Místní radnice vyslala do veřejných prostranství posílené hlídky strážníků a policistů, aby dohlédli na pořádek a zmírnili rostoucí napětí. Město se potýká zejména s problémovými skupinkami...

Další monitorovací zařízení vznikne v Příměticích, kde kamerový bod zmonitoruje dění v ulici Krylova, Poštovní a vnitroblok s dětským hřištěm. V plánu je instalace dvou statických kamer na parkoviště, nedaleko bývalého školního statku v městské části Přímětice.  „Do nových kamerových bodů město investuje téměř 470 tisíc korun. Kamerový systém využívají strážníci městské policie k monitorování situace v reálném čase, případně ze záznamu. Kamery jsou také uzpůsobené pro tzv. noční režim. Velmi často je záznam předán Policii ČR, která jej pak využívá při šetření trestných činů,“ dodala Bystřická.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Město Znojmo

Štítky Znojmo, Kamery, Bezpečnost, Policie

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.