čtvrtek 26. května 2022 Filip

Lidé stojí před magistrátem v Brně několikahodinové fronty na pas

Brněnský magistrát hlásí přeplněné čekárny a přepážky. Lidé, kteří si chtějí vyřídit cestovní pas nebo občanský průkaz, si počkají i několik hodin. Důvodem velkého náporu jsou strach z války na Ukrajině i jarní prázdniny.

Před budovou magistrátu v Husově ulici se tvoří fronty. Ti, kteří si chtějí vyřídit cestovní pas nebo občanský průkaz, musejí počítat i s několikahodinovým čekáním. Podle mluvčího brněnského magistrátu Filipa Poňuchálka se s koronavirem snížil zájem o cestování a lidem často propadly cestovní pasy. „V Brně také začínají jarní prázdniny a víme, že mnoho lidí plánuje vycestovat do zahraničí. Roli hrají i události na Ukrajině. Lidé chtějí mít pro všechny případy vystavené platné cestovní doklady,” vysvětlil Drbně mluvčí.

Oproti předchozím letem je v Brně zájem o doklady několikanásobně vyšší. V provozu a vytížené jsou všechny přepážky. K standardním jedenácti pracovištím s fotokabinkami zřídil úřad další dvě, čímž by se měl celý vyřizovací proces urychlit. Termíny elektronických objednání jsou ale vyčerpané do půlky dubna. Mnoho lidí si jde proto vystát frontu s vírou, že na ně přijde řada.

Jen za včerejšek přijal Magistrát města Brna přes pět set žádostí. Skoro polovina dokladů, jež úředníci zpracují, jsou dětské. Před magistrátem je tedy vidět mnoho rodičů s dětmi, kteří chtějí, aby jejich děti mohly bezproblémově cestovat. Velký zájem je i o pasy zrychlené, za které si včera připlatilo přes padesát lidí. 

Ve velkých městech je obecně zvýšený zájem o vyřizování dokladů. Může za to zrušená místní příslušnost, tedy fakt, že si studenti nebo zaměstnanci, kteří do Brna pouze dojíždějí, mohou vyřídit doklady přímo v moravské metropoli. 

Hodnocení článku je 40 %. Ohodnoť článek i Ty!

Štítky cestování, doklady, ukrajina, magistrát

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.