pondělí 6. prosince 2021 Mikuláš

V brněnské bytovce vypukl požár. Čtyři lidé se zranili, zplodin se nadýchalo také dítě

, aktualizováno 23. října 2021, 19:25

V brněnských Židenicích vypukl požár, při němž se zranili čtyři lidé. Mezi zraněnými byli dva policisté, žena středního věku i dítě. Hasiči z domu evakuovali osm lidí, další tři vyvedli ve vyváděcích maskách. Požár vypukl v koupelně. Příčina nehody zatím není jasná.

Hořet v domě na Karáskově náměstí začalo odpoledne před patnáctou hodinou. Záchranáři vyslali na místo tři posádky a spěchali za zraněnými, mezi kterými se objevili také dva policisté, kteří pomáhali při zásahu.

Všichni se nadýchali zplodin hoření, zkontrolovali jsme jejich zdravotní stav, poskytli jsme jim přednemocniční neodkladnou péči a převezli je do brněnské Fakultní nemocnice u svaté Anny, Vojenské nemocnice a Dětské nemocnice,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.

Podle informací hasičů bylo nutné evakuovat osm lidí. Zatím není jasné, proč k požáru jasno. Vyšetřovatelé zatím neurčili ani výši škodu. Policejní mluvčí Bohumil Malášek informoval, že zranněí policisté jsou v pořádku. „Po vyšetřeních a kyslíkové terapii byli z nemocnice propuštěni,“ dodal Malášek.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto ZZS JMK

Štítky Požár, Brno, Židenice, Záchranáři

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.