čtvrtek 21. října 2021 Brigita

ParaCENTRUM Fenix – ROZTOČ KOLA PRO FENIX!

PR článek

Po více než roce vynucené přestávky v pořádání benefičních akcí a v momentě, kdy nikdo neví, jak se dál bude vyvíjet koronavirová pandemie, nezisková organizace ParaCENTRUM Fenix připravuje svůj první ročník charitativního virtuálního cyklozávodu „Roztoč kola pro Fenix“, který se uskuteční 5. – 19. 9. 2021. Výsledky závodu budou vyhlášeny on-line 21. 9. 2021.

Cyklozávod bude startovat na Mezinárodní den poškození míchy. Při této příležitosti jsme se rozhodli zorganizovat symbolický start na cyklostezce u obchodního centra Olympia Brno, a to 5. 9. v 10:00 h., kam zveme všechny handbikery, cyklisty a ostatní sportovní nadšence. Kromě samotného startu se mohou závodníci těšit na osvětový program ParaCENTRA Fenix a Generali České pojišťovny. Dále bude možnost vyzkoušet si jízdu na handbike trenažeru a zasoutěžit si s Generali Českou pojišťovnou o autokameru.

Překonat sami sebe a roztočit s námi kola pro dobrou věc můžete na stránkách www.roztockola.cz. Zaregistrujte se, vyberte svoji kategorii, nastavte výši startovného nebo si objednejte další benefiční předměty partnerů cyklozávodu, kterými podpoříte ParaCENTRUM Fenix v plné výši. Pak už zbývá jen zdolat co nejvíce kilometrů.

Můžete jezdit na kole, koloběžce, handbiku, vozíku s přídavnými kolečky, závodit sami, v týmu nebo s rodinou, kdykoliv a kdekoliv! Váš výkon je možné změřit prostřednictvím oblíbené aplikace nebo pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem od Nadace ČEZ. Ten pak vložíte do 19. 9. do výsledkového systému časomíry IronTime.

Výtěžek ze startovného bude použit na rehabilitaci našich klientů. Pravidelná rehabilitace je jednou z nejdůležitějších aktivit a je nedílnou součástí života všech vozíčkářů.

I když nás je jen pár, dokážeme v ParaCENTRU Fenix v duchu našeho motta „Roztáčíme život naplno“ pomoci lidem s poškozením míchy a jejich blízkým při návratu do aktivního života. Podporujeme je v náročné životní změně, ukazujeme jim cestu a bojujeme jako lvi za jejich lepší společenské začlenění a kvalitu života,“ informuje Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix.

Patronem cyklozávodu je významný český medailista a olympijský vítěz v cyklistice Jaroslav Kulhavý, který zvítězil na horském kole v roce 2012 v Londýně.

Partnery cyklozávodu jsou Medicco, Generali Česká Pojišťovna, Atex, Kalas Sportswear, Pelotonegame.com, Authentica, Premiera Sweet, kteří věnovali do závodu své propagační předměty a poskytli hodnotné ceny pro vítěze. Dále OC Olympia Brno, která poskytla zázemí pro symbolický start cyklozávodu a Alerion s.r.o.

Ohodnoť článek

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Štítky fenix, roztoč kola pro fenix, paracentrum

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.