pondělí 27. září 2021 Jonáš

Na Kraváku chystají dronovou show

Návštěvníky ohňostrojového festivalu Ignis Brunesis letos čeká novinka. K petardám nad Špilberkem se přidá také dronová show, která má přilákat návštěvníky na Kraví horu. Na nočním nebi vykreslí barevné obrazce téměř stovka dronů.

Dronová show na Kraví hoře se bude konat první srpnovou sobotu. Novinku doplní hudební doprovod v rádiu. Poprvé ji Brňané uvidí v půl desáté večer a podruhé drony vzlétnou hodinu před půlnocí. Show bude tvořit s ohledem na dopadovou zónu téměř sto dronů jejich představení potrvá osm minut.  

Podle brněnských radních dronová show může v budoucnu nahradit ohňostroje. Je totiž ekologičtější a méně hlučnou verzí. „Ohňostroje jsou oblíbeným odkazem minulosti, abychom show oživili, rozhodli jsme se do programu zařadit právě drony, které předvedou podobné představení,“ uvedl náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Novinka bude součástí doprovodného programu přehlídky ohňostrojů Ignis Brunesis. Pro zakázku radní vybrali zhotovitele společnost Spectrum Brands. Za představení město zaplatí více než milion korun.

Drony nemohou létat za deště, ani při větru nad 40km/h. „Musíme také počítat s případnými epidemiologickými opatřeními, proto o konání show rozhodneme nejpozději 5. srpna. Při nepříznivých podmínkách by se program přesunul na jiný srpnový den,“ dodal Koláčný.

Show bude také součástí Festivalu planet, který na Kraví hoře pořádá Hvězdárna a planetárium Brno.

Hodnocení článku je 20 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Brněnská drbna

Štítky Ignis Brunesis, Brno, ohňostroje, drony

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.