středa 16. června 2021 Zbyněk

Místo těžebního prostoru park. Černovická pískovna se zazelená

Brno plánuje v postupných etapách proměnit těžební prostor černovické pískovny v park, který nabídne místo ke sportu a odpočinku. O konkrétní podobě území rozhodne veřejnost i urbanisticko-krajinářská soutěž, jejíž výsledek bude znám v listopadu.

Z těžebního místa v brněnských Černovicích by měl v budoucnosti vzniknout park, který se stane místem pro relax a sportovní aktivity. „Zároveň je pro nás důležité, aby se lokalita citlivě proměnila v živou krajinu, která bude ctít zdejší přírodní bohatství, a to především v této lokalitě hnízdící ptáky,“ vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík (KDU-ČSL).

Urbanisticko-krajinářská soutěž, která o podobě proměny černovické pískovny rozhodne, bude mít 18 členů. Zasednou v ní zástupci města, Kanceláře architekta města Brna, krajinářů, architektů a dalších odborníků. „Porota si samozřejmě může dle potřeby přizvat další znalce v jednotlivých oborech. Dle předběžného harmonogramu budeme znát výsledky soutěže v listopadu letošního roku,“ dodal radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal (KDU-ČSL).

Proměna současného těžebního prostoru bude postupná a provedená ve více etapách. K podobě nově vzniklého parku se mohou vyjádřit také Brňané, pro které Kancelář architekta města Brna spustí anketu, v níž budou moci říct, co by podle jejich názoru v dané lokalitě nemělo chybět.

Hodnocení článku je 56 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Kancelář architekta města Brna, FB archiv Pískovna Černovice

Štítky pískovna, park, černovice, soutěž

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.