čtvrtek 13. května 2021 Servác

Velká událost pro brněnské letiště, přistál tam slavný Airbus

Na letiště v brněnských Tuřanech zavítal slavný letoun Airbus A300. Navíc se slavný stroj do moravské metropole vrátí ještě několikrát. Důvodem je uzavírka ranveje na bratislavském letišti, přes které nákladní linka pravidelně létá do Německa. Airbus do Brna přilétá každý všední den po páté hodině ráno, večer pak odletí kolem půl desáté.

Ode dneška až do příštího pátku mají lidé v Brně možnost zahlédnout na obloze nový stroj, jehož výroba sahá až do roku 1972. V té době revoluční koncept velkokapacitního nákladového letounu později převzaly i další dopravní letadla jako Boeing 747 nebo Airbus A380. 

Nákladní letadlo stejného typu naposledy zavítalo na brněnské letiště v květnu roku 2019. „Tyto lety se přidají, k již zavedenému pravidelnému spojení společnosti DHL, které mezi Lipskem a Brnem funguje od loňského listopadu. Na letišti denně přistává nákladní Boeing 757,“ uvedl mluvčí brněnského letiště Jakub Splavec

Letiště doufá v lepší sezónu                                                       

Úspěšnost letní sezóny se bude odvíjet od vládních opatření. Nebudou chybět pravidelné lety společnosti Ryanair do Londýna a do italského Bergama. „Doufáme, že se letos dostaneme minimálně na padesát procent provozu roku 2019,“ řekl manažer letového provozu Radek Lang. Na konci dubna záhají provoz nová linka z Brna do Kyjeva. Před začátkem léta se také počítá s tradičními charterovými lety do přímořských letovisek.

Hodnocení článku je 58 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto Brno Airport

Štítky letiště, tuřany, airbus, nová linka

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.