sobota 15. května 2021 Žofie

Seniorská obálka do kapsy. Zachrání život a ulehčí práci záchranářům

Seniorská obálka, která zachraňuje životy, se dočkala aktualizované verze. Malý formát se snadno vejde do kapsy, a senioři si tak své zdravotní informace mohou nosit s sebou.

Nevědomost o zdravotním stavu pacienta hraje při poskytování neodkladné zdravotnické péče zásadní roli. Před třemi lety pro řešení podobných situací vznikla seniorská obálka - tiskopis se všemi důležitými informacemi. Nově je k dostání také v mini verzi.

„Smyslem seniorské obálky je to, aby se posádka, která přijede na místo, dostala rychleji k aktuálním informacím o zdravotním stavu pacienta, což usnadní poskytnutí přednemocniční neodkladné péče,“ vysvětlila mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. K informacím o zdravotních problémech pacienta, které tiskopis obsahuje, se nově přidala také kolonka pro očkování.

Kartu s informacemi si senioři ve svých domovech umisťují na viditelná místa tak, aby ji přivolaní záchranáři mohli snadno najít. Novou mini verzi si mohou pohodlně nosit s sebou.

Seniorské obálky jsou k dostání na obecních, městských a krajských úřadech, v knihovně či u poskytovatelů sociálních služeb. Zájemci si je mohou také stáhnout a vytisknout, a to z webových stránek projektu Senioři v krajích.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Archiv Brněnská drbna | Zdroj ZZS JMK

Štítky senior, obálka, zdraví

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.