čtvrtek 13. května 2021 Servác

Muž z Brna se upálil kvůli koronavirové krizi

34letý muž z Brna se o víkendu ve své chalupě v Březníku na Třebíčsku polil benzínem a následně se zapálil. Zraněním podlehl v nemocnici. Důvodem tragédie byla údajně existenční nejistota způsobená pandemií koronaviru, jak uvedl deník Blesk.

Přivolaní záchranáři našli zraněného ve velmi vážném stavu. Vše nasvědčuje tomu, že šlo o sebevraždu. „V sobotu odpoledne jsme vyslali leteckou záchrannou službu popálenému muži ve spolupráci s rychlou záchrannou službou Vysočina, která jej již po našem příletu měla v péči. Zajistili mu dýchací cesty a dali mu plicní ventilaci,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Hedvika Kropáčková.

Tragédii nyní vyšetřují policisté. „Na základě prvotního šetření jsme nezjistili, že by měla na nešťastné události podíl jiná osoba. Případ v současné době prověřujeme. Zjišťujeme příčinu a související okolnosti,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Zranění, která utrpěl, byla velmi vážná. „Muž utrpěl popáleniny druhého až třetího stupně téměř na osmdesáti procentech těla a převezli jsme jej na popáleninové centrum Fakultní nemocnice Brno,“ doplnila Kropáčková. 

Hodnocení článku je 84 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři , | Foto Pixabay

Štítky sebevražda, upálení, Brněnsko, benzín

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.