pondělí 1. března 2021 Bedřich

Město promine restauracím poplatky za zahrádky, o povolení už požádalo 30 provozovatelů

Brno-střed bude znova promíjet poplatek za využívání městského prostoru pro vybudování restauračních zahrádek a předsunutá prodejní místa. Provozovatelé kaváren a dalších zařízení tak budou mít menší výdaje ve složité době. Nevyhnou se ale vyřizování povolení.

Za zahrádky se platit nebude, zařídit povolení si restaurace ale musí

Připravili jsme další opatření, kterým bychom chtěli provozovatelům kaváren, restaurací a dalších podobných zařízení usnadnit návrat k provozu. Restaurační zahrádky si mohou bez obav postavit i dříve, než začne klasická jarní sezóna, aby byli připravení kdykoliv přivítat první hosty a nepočítali, co za každý zavřený den navíc zaplatí,“ upřesnil starosta městské části Brno-střed Vojtěch Mencl.

Majitelé kaváren a restaurací si ale budou muset zařídit jako každý rok povolení. Vzhledem k tomu, že nemusí za povolené zahrádky platit, mohou si vše vyřídit v předstihu už nyní. Této možnosti už využilo zhruba 30 provozovatelů, kteří už povolení dostali.

„Městská část už loni plošně odpouštěla místní poplatek za užívání veřejného prostranství provozovatelům restauračních a stravovacích služeb za období od 14. března až do 31. prosince,“ doplnil Mencl. 

Ohodnoť článek

Foto Pavel Gabzdyl, Neuvěřitelné Brno | Zdroj S použitím TZ

Štítky Zahrádka, brno, restaurace, gastro, povolení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.