pondělí 25. ledna 2021 Miloš

Pohyb na tenkém ledě je velmi nebezpečný, Povodí Moravy radí na zamrzlou vodu zatím nevstupovat

Teploty klesají pod nulu, což se projevuje na vodních nádržích, řekách a dalších vodních hladinách. Pracovníci Povodí Moravy varují všechny dobrodruhy, aby na led nevstupovali. Tloušťka ledu je totiž momentálně jen několik málo centimetrů, a hrozí, že dojde k jeho prolomení pod tíhou člověka.

I přesto, že podle předpovědi by měly teploty stále klesat, je led na hladině vodních toků, jezů a nádrží velmi tenký. Ani tak to ale neozdrazuje některé lidi, aby se vydali tloušťku ledu osobně kontrolovat.

Led může být oslaben i vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem, může se tak velmi rychle stát, že se prolomí i při mírném zatížení. Pracovníci Povodí Moravy varují, že vstup na zamrzlé plochy kvůli bruslení a provozování dalších zimních sportů je pouze na vlastní nebezpečí, které ale číhá opravdu veliké.

Dále upozorňujeme, že vodní nádrže Bojkovice, Boskovice, Fryšták, Hubenov, Karolinka, Koryčany, Landštejn, Mostiště, Nová Říše, Opatovice, Slušovice, Vír a Znojmo jsou vodárenské nádrže s vymezenými ochrannými pásmy, kde platí zákaz vstupu obecně." upozorňuje tiskový mluvčí Petr Chmelař.

Hodnocení článku je 80 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Pmo

Štítky Led, varování, nebezpečí, jmk

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.