čtvrtek 23. září 2021 Berta

FOTOGALERIE: Z adventních trhů se vytratil ruch a tlačenice. Zůstal klid a vánoční atmosféra

Brněnské Vánoce se letos nepodobají žádným jiným v minulosti. Z brněnských náměstí zmizel ruch a všudypřítomné tlačenice, ale i kouzlo procházek centrem s horkým svařákem v ruce. Koronavirus a s ním spojená opatření proměnil vánoční trhy k nepoznání. Líbí se vám klidnější atmosféra letošních Vánoc? Nebo raději preferujete svobodu konzumace za cenu méně osobního prostoru a většího ruchu?

Turbomošt, vozembouch, svařák, punč, grog nebo jen horký čaj a procházka vánočním Brnem. Na zážitky spojené s Vánocemi se Brňané těší celý rok a atmosféru trhů hned na čtyřech náměstích jezdí nasávat lidé ze všech koutů Česka i zahraničí.

Letošní jsou však kvůli koronaviru odlišné, velmi odlišné. Místo lesu stánků pouhých pár, žádné horké nápoje, žádné bramboráky nebo jiná provinilá potěšení. O to více pak vyniknou tradiční vánoční stromy, betlém nebo třeba vyhlídkové kolo. A samozřejmě nesmí chybět vánoční šalinka.

Jak se vám letošní Vánoce v centru Brna líbí? Přeneste se s námi alespoň na chvíli centra Brna díky fotogalerii od Lucie Mojžíšové.

Jak se vám líbí letošní Brněnské Vánoce?

Celkem hlasovalo121 čtenářů

Hodnocení článku je 60 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Lucie Mojžíšová

Štítky vánoční trhy, adventní trhy, brněnské vánoce, vánoce, brno, vánoční šalina

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.