úterý 26. ledna 2021 Zora

Správa hřbitovů v Brně musela zažádat o výpomoc, kvůli koronaviru nestíhají kopat hroby

Správa hřbitovů města Brna požádala brněnské radní o pomoc kvůli nárůstu počtu zemřelých v souvislosti s pandemií COVID-19. Zaměstnanci totiž nestíhali kopat hroby, jejichž počet se za poslední týdny oproti normálu téměř zdvojnásobil. Brněnským hřbitovům nakonec pomohou čtyři zaměstnanci městské organizace STAREZ-SPORT.

Městské organizace tak reagují na aktuální situaci, kdy vůli pandemii koronaviru umírá daleko více lidí, než je běžné. „V současné době dochází s ohledem na pandemickou situaci k nárůstu zemřelých a tím i počtu pohřbů. Celkově se za 6 týdnů zvýšil počet kopaných hrobů v celém Brně z padesáti na devadesát,“ uvedl náměstek primátorky Petr Hladík.

STAREZ-SPORT se v Brně stará o městská sportoviště a kvůli nařízení vlády má její činnost omezenou podobu. Čtyři pracovníci budou mít na hřbitovech na starost především údržbu zeleně. 

„Jedná se o 4 zaměstnance, kteří podle uzavřené dohody mezi Správou hřbitovů a STAREZ budou vykonávat jednoduché práce spojené s údržbou zeleně na městských hřbitovech od 18. 11. 2020 na dobu nezbytně nutnou,” doplnil brněnský radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

Mzdové a další náklady spojené s příchodem nových posil ve výši 100 tisíc korun si uhradí sama Správa hřbitovů. 

Hodnocení článku je 34 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto pixabay.com

Štítky hroby, kopání, úmrtí, koronavirus, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.