pátek 4. prosince 2020 Barbora

Vláda chce prodloužit nouzový stav do 3. prosince. Děti se do školy v listopadu nevrátí

Vláda požádá Sněmovnu o možnost prodloužit nouzový stav o měsíc do 3. prosince. To bylo schváleno na dnešním mimořádném zasedání a uvedl to premiér Andrej Babiš (ANO). Letošní druhý nouzový stav zatím v České republice trvá od 5. října do 3. listopadu. Prodloužením do 3. prosince se budou poslanci zabývat v pátek.

Nouzový stav byl letos poprvé v České republice vyhlášen na jaře a platil od 12. března do 17. května. Nyní by se měl podle představ vlády protáhnout nejméně na dva měsíce. „Důvodem je nutnost prodloužit opatření, bez kterých pandemii nemůžeme zvládnout. Věřím, že opozice pochopí vážnost situace a tuto žádost schválí. Je to důležité pro ochranu zdraví a životů našich spoluobčanů," pověděl Andrej Babiš.

Chybí nám interakce a pozornost u studentů, reagují učitelé na online výuku

Pro pedagogy a studenty brněnských univerzit je online výuka náročnější než prezenční. Učitelům chybí zpětná vazba a studenti těžko udržují pozornost. U menších žáků základních škol musí být přítomni i rodiče. 

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (ANO) zdůraznil, že ve sněmovně je spousta zákonů a vláda je musela podle jeho slov prioritizovat. Posléze se vyjádřil také k návratu žáků do lavic. K tomu mělo bez ohledu na epidemiologickou situaci dojít na začátku listopadu. „V tuto chvíli jsou čísla taková, že se k tomu nemůžeme vyjádřit kladně. Nechci čekat do pátku, takže: 2. listopadu se děti do školy nevrátí. V pátek na základě dat řekneme, kdy to bude," řekl Roman Prymula.

Bez pomoci není online výuka malých dětí možná, říkají učitelé. Rodiče tak doma jedou na plné obrátky

V úterý vláda vyhlásila nová opatření v rámci boje proti koronaviru. Mezi tato vládní nařízení patří mimo jiné také omezení prezenční výuky prvního stupně základních škol. S tímto rozhodnutím bohužel přichází také mnoho komplikací. Když děti...

O tomto vládním návrhu by poslanci měli diskutovat v pátek. Kabinet smí nouzový stav vyhlásit na třicet dní. Opozice před týdnem kritizovala vládu za komunikační zmatky a nedostatečné zdůvodnění požadavku na prodloužení stavu. Kvůli aktuální epidemiologické situaci však nejsou zástupci opozice v zásadě proti prodloužení nouzového stavu.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto Jan Luxík

Štítky opatření, vláda, koronavirus, nouzový

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.