pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

Město nabízí 47 nových startovacích bytů pro mladé rodiny, zažádat o ně je možné do 20. října

Město Brno otevřelo výběrové řízení na nájemníky do zcela nových startovacích bytů na Vojtově a Valchařské. Celkem 47 bytů od garsonek až po třípokojové byty budou sloužit jako startovací domovy pro mladé rodiny. Žádost si rodiny mohou podávat do 20. října, potenciální nájemci budou posuzováni podle bodovacího systému.

Byty vonící novotou na Vojtově a Valchařské i prostory s nezaměnitelným geniem loci na Beethovenově a Masarykově. Výběrové řízení na nájemce těchto startovacích bytů potrvá do 20. října a pro mladé rodiny bude k dispozici celá škála jednotek, od garsonek po třípokojové byty. Celkem je k dispozici 47 prostorů k nalezení zázemí.

O startovací byt mohou ve výběrovém řízení zažádat páry, jejichž celkový čistý měsíční příjem činí minimálně 27 300 Kč a maximálně 58 013 Kč. Oba žadatelé musejí být zletilí, ale mladší 35 let, nesmějí vlastnit dům nebo byt a ani být jeho nájemcem nebo musí prokázat, že je toto bydlení vzhledem k jejich finanční či sociální situaci nevyhovující. 

Podmínkou také je, aby žadatelé neměli žádné dluhy za užívání bytu nebo za služby s tím spojené. Veškeré informace o výběrovém řízení i prohlídkách nabízených bytů najdete na stránkách bytového odboru.

Hodnocení článku je 30 %. Ohodnoť článek i Ty!

Foto Brno.cz

Štítky Brno, byt, startovací byt, nájemník

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.