pátek 10. července 2020 Libuše / Amálie

Rodinné farmě z Brna hrozí kvůli územnímu plánu zánik. Farmáři shání podpisy do petice

V návrhu nového územního plánu vede přes farmu Ráječek rodiny Sklenářových mimoúrovňová křižovatka. Její stavba by znamenala likvidaci farmy. Spolek Čisté Tuřany se rozhodl pomoci, potřebují ale minimálně 200 podpisů do úterních 16 hodin.

Existují další tři koncepty územního plánu, které nevedou přes farmu Ráječek. Rodina Sklenářových zastává názor, že sice dostavba velkého městského okruhu je potřeba, ale ne přes jejich pole. Podle platného územního plánu jsou rezervovány pozemky na pravém břehu Svitavy, na kterých není zástavba rodinných domů.

Čas na podpis už jen do úterý

Rodina prosí o pomoc všechny lidi s trvalým bydlištěm v Brno-město. „Prosíme vás o tisk podpisového archu, jeho podepsání a následné naskenování a zaslání emailem na adresu: obchod@farmarajecek.cz do úterních 16 hodin,“ uvedla rodina Sklenářových na facebookové stránce Farmy Ráječek. Dokument můžete podepsat i na Farmářské prodejně.

Pole rodina obdělává už několik generací

Na polích na Ráječku hospodaří Sklenářovi od roku 1930. Během posledních 23 let vybudovali farmu, která produkuje potraviny nejenom pro Brno a blízké okolí, ale také v plné sezóně zaměstnává 70 lidí. Nově otevřeli Farmářskou prodejnu na Ráječku, kterou navštíví až 10 tisíc lidí měsíčně.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo17 čtenářů

Autoři | Foto Farma Ráječek

Štítky farma ráječek, územní plán, petice

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.