čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Fakultní nemocnice v Brně uzavřela jedno lůžkové oddělení, personál se nakazil od pacienta koronavirem

Fakultní nemocnice Brno musela uzavřít jedno lůžkové oddělení, na kterém ležel pacient nakažený koronavirem. Nakazilo se několik zdravotníků, uvedl to ředitel nemocnice Jaroslav Štěrba s tím, že konkrétní informace nemocnice uvádět nebude.

„Uzavřeli jsme jedno lůžkové oddělení, kde byla provedena dezinfekce. Ostatní pacienty jsme přesunuli na jiná oddělení, šlo pouze o jednotlivé lidi, pacient s koronavirem byl přemístěn na kliniku infekčních chorob. Nakazilo se několik zdravotníků, i tady jde o jednotlivé případy," uvedl Štěrba. O nákaze v nemocnici informoval Radiožurnál.

S takovými situacemi musíme počítat, prohlašuje ředitel

Nemocnice omezila příjem ve spolupráci s dalšími nemocnicemi v okolí. Ředitel zdůraznil, že se nejedná o mimořádnou situaci. „Koronavirus zdaleka není za námi a k podobným situacím bude v budoucnu docházet, musíme s tím počítat. Máme pro podobné situace zavedený standardní postup, který dodržujeme," dodal Štěrba.

Na jihu Moravy se podle údajů ministerstva zdravotnictví od začátku pandemie k dnešnímu ránu nakazilo koronavirem celkem 567 lidí, celkem 450 lidí se z nemoci covid-19 vyléčilo.V celém Česku bylo k dnešnímu ránu 2358 nakažených lidí, od začátku pandemie to je 9374, hospitalizováno je s touto nemocí 131 lidí v celém Česku.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Autoři | Foto ilustrační foto, VFN

Štítky fakultní nemocnice brno, fn brno, koronavirus, uzavření, lůžkové oddělení, personál, pacient

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.