čtvrtek 2. července 2020 Patricie

Rezidentní parkování se ode dneška rozšířilo i do Starého Brna

V Brně se dnes rozšířila oblast rezidentního parkování do dalších částí města. Zpoplatněna byla oblast v okolí ulic Bezručova a Křídlovická ve Starém Brně. Ulice, v nichž se nově reguluje parkování, spadají do zóny B, regulace je tedy celodenní. Každý, kdo není rezident, tak zaplatí za hodinu parkování 30 korun, zdarma je pouze první hodina.

Rezidentní parkování tak nyní funguje v historickém centru a v prstenci okolo něj, který je ohraničený zhruba ulicemi Pionýrská, Kotlářská, Úvoz, Křížová, Poříčí, Uhelná, Úzká, Vlhká, Cejl, Soudní, Francouzská, Traubova a Drobného.

Rozšiřovat se bude letos ještě třikrát

Město má připravené pro letošní rok další tři etapy rozšíření. Do zóny B bude patřit od 3. srpna oblast kolem Dřevařské ulice, do zóny C od stejného data oblasti kolem Botanické a Staňkovy. Od 5. října budou funkční modré zóny také v oblasti kolem ulic Špitálka, Trnitá a Zborovská, od 16. listopadu kolem ulic Žižkova, Chodská a Rybářská. Tyto ulice budou patřit do zóny C, kde se parkování reguluje pouze mezi 17:00 a 6:00, tedy v noci, kdy se za parkování platí 20 korun za hodinu a první hodina je zdarma.

První za dvě stovky, druhé a třetí pak výrazně dražší

Rezidenti si musejí do všech zón vyřídit parkovací oprávnění. Za první auto zaplatí ročně 200 korun, za druhé 8000 korun a za každé další 12.000 korun. Abonenti, tedy majitelé firemních provozoven, zaplatí za první auto 4000 korun, za druhé a každé další 18.000 korun. Každý vlastník oprávnění může zaparkovat ve své oblasti a v každé sousedící. V dalších oblastech už je brán jako návštěvník, a musí tedy platit. Tato pravidla platí jen ve všední den, o víkendech a o svátcích se parkování nereguluje. Platit lze nejen v parkovacím automatu, ale i pomocí SMS zprávy, přes web či mobilní aplikaci.

Na konci roku už budou modré zóny rozšířené na většině území městské části Brno-střed, v Žabovřeskách a Králově Poli. Město plánuje další rozšiřování zón podle potřeby do dalších částí města. Zejména tam, kde místo rezidentům zabírají studenti, nebo tam, kde parkují lidé vytlačení modrými zónami dále od centra.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Autoři | Foto Martin Šeda

Štítky rezidentní parkování, staré brno, rozšíření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.