čtvrtek 29. října 2020 Silvie

Od pondělí otevřou i sauny. V Brně omezí kapacitu, zavřená bude pára i ledová studna

Sauny v Brně chystají na pondělní otevření informační cedule, častější dezinfekce, omezí kapacitu a uzavřou parní lázeň s ledovou studnou. Uvedl to Jaroslav Zonyga, provozní ředitel společnosti Saunia. Sauny byly zavřené více než dva měsíce kvůli opatřením souvisejícím s koronavirem.

V saunovém světě jen s rouškou

Návštěvníci musejí mít v saunovém světě roušku, sundat si ji mohou v případě, že půjdou přímo do saunové kabiny, budou jíst nebo pít u baru nebo využijí venkovní terasy. Ve všech saunách bude nejméně 70 stupňů. „Na opatření bude personál návštěvníky upozorňovat už při vstupu, kde bude povinná dezinfekce. Nebudeme zavírat žádné skříňky, ale lidé musejí dodržovat rozestupy 1,5 metru s výjimkou partnerů nebo rodiny. Platí to i při posezení v sauně, kam právě s ohledem na rodiny nedáme žádné značky," řekl Zonyga.

Zavřená ledová studna i parní sauna

Na polovinu se sníží kapacita jednotlivých saun, bude větší kontrola, zda lidé nařízení dodržují. „Budeme mít zavřenou parní saunu, kde je stoprocentní vlhkost. Přístupná nebude ani ledová studna. Otevřený ale bude ledový bazének, kde nastavíme chlór na nejvyšší možnou hodnotu, aby bylo vše bezpečné," řekl Zonyga.

Těžko odhadnout návštěvnost

Podle ředitele těžko předvídat návštěvnost. „Lidé nám ale volají a píšou a ptají se, kdy otevřeme. V teplých měsících chodí lidí méně, na druhé straně očekáváme i to, že budou chtít posílit imunitu s ohledem na další možnou vlnu nákazy," řekl Zonyga.

Hodnocení článku je 100 %. Ohodnoť článek i Ty!

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky sauna, otevření, koronavirus, opatření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.