středa 8. července 2020 Nora

Festival v Mikulově letos znovu nebude, tentokrát kvůli pandemii

Návrat mikulovského hudebního festivalu s dvacetiletou tradicí se o další rok odkládá. Loni se přehlídka nekonala kvůli úmrtí hlavního pořadatele Romka Hanzlíka, letos se do cesty postavila pandemie koronaviru a nejistota spjatá s omezením kulturních akcí. Nový termín akce je 27. až 29. srpna 2021, místo zůstává stejné - amfiteátr pod vrchem Turold v Mikulově na Břeclavsku.

Festival znali fanoušci pod názvem Eurotrialog odkazujícím k setkávání českých, slovenských a rakouských kapel. Později přibyl podtitul Festival nepopulární hudby. Hanzlík ještě loni stihnul připravit kompletní dramaturgii, ale v červnu podlehl krátké nemoci a jeho spolupracovníci se rozhodli ročník zrušit.

Letos se měl festival konat pod novým názvem MikuLove. Nový tým pozval kapely, se kterými Hanzlík počítal pro minulý rok, tedy například Dunaj, Khoiba, Povodí Ohře, Primitives Group, Kalle nebo Houpací koně. V dalších letech pak chtěli organizátoři pokračovat v nastolené linii s dramaturgem Miroslavem Wankem, kapelníkem skupiny Už jsme doma, která hrávala v Mikulově pravidelně.

„Na přípravách festivalu se podílel tým pěti lidí již od června loňského roku, kdy nás Romek opustil. Měli jsme vše připravené k realizaci. Vzhledem k letošnímu rizikovému roku pro celou kulturní obec ale nemůžeme jít do obrovského finančního a organizačního rizika s nejistotou možnosti konání akce, proto jsme se rozhodli přípravy letošního ročníku zastavit," uvedl nový hlavní organizátor Radim Svatoň.

Vláda minulý týden uvedla, že od 25. května se může shromáždit 300 lidí, od 8. června 500 lidí a od 22. června 1000 lidí. Mikulovský festival by se při tradiční návštěvnosti do limitu nevešel.

Přesun na příští rok už ohlásily i další festivaly na jižní Moravě, třeba brněnská přehlídka Pop Messe. Pořadatelé dalších akcí zatím váhají, případně redukují program a přizpůsobují akce doporučením epidemiologů.

Autoři | Foto mikulov.cz

Štítky ČR, pop, hudba, festival, Mikulov

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.