čtvrtek 13. srpna 2020 Alena

Zbrojovka vybrala pro brněnské zdravotníky přes milion korun

Fotbalisté a fanoušci Zbrojovky Brno podpořili zdravotníky brněnské Fakultní nemocnice. Klub zveřejnil výzvu v druhé polovině března. Fanouškům nabídl možnost nákupu vstupenky na virtuální zápas na legendárním stadionu Za Lužánkami. Fanoušci, kteří si vstupenku zakoupili, získali záznam zápasu FC Boby Brno s Chebem, který brněnský tým vyhrál vysoko 7:0. Fanoušci nakonec poslali v rámci výzvy 1, 2 milionu korun. Ve čtvrtek 7. května pak šek předal majitel Zbrojovky Václav Bartoněk s ikonou klubu Petrem Švancarou řediteli FN Brno Jaroslavu Štěrbovi.

„Jsem mile překvapen finanční částkou, za kterou jménem FN Brno děkuji klubu a lidem, kteří na ní přispěli. Tyto finanční prostředky chceme použít na podporu např. benefitních programů pro zdravotníky v první linii,“ řekl ředitel FN Brno Jaroslav Štěrba.

Do výzvy se zapojil i slávistický kouč Jindřich Trpišovský

 „Celá akce vznikla jako jeden velký impuls od fanoušků klubu. Ukázali jsme, že kromě sportovní stránky má klub i celospolečenskou odpovědnost. Vážím si každého dárce,“ uvedl předseda představenstva FC Zbrojovka Brno Václav Bartoněk. 

Do sbírky se zapojili také příznivci a představitelé klubu SK Slavia Praha. Například osobnosti jako Pavel Kuka či Jindřich Trpišovský atd.   

Fotbalový klub FC Zbrojovka Brno spolu se svými fanoušky vyhlásil cca v polovině března mimořádnou sbírkovou akci pod názvem Zbrojovácká výzva určenou k podpoře zdravotníků FN Brno bojujících v první linii v rámci epidemie COVID-19. Výzva spočívala v tom, že klub prodával na webu vstupenky do virtuálního prostředí na historický zápas FC Boby Brno v. SK Slavia Praha z r. 1996. O vstupenky byl velký zájem a organizátorům se podařilo vybrat přes jeden milion korun.

Zbrojovka Brno je dlouholetým partnerem Fakultní nemocnice Brno. Hráči klubu každoročně pořádají akce na podporu dárcovství krve na Transfuzním a tkáňovém oddělení. Děkujeme za partnerství.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo0 čtenářů

Foto Zbrojovka Brno | Zdroj s použitím TZ

Štítky zbrojovka, virtuální zápas, výtěžek, fn brno, zdravotníci

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.