pátek 3. července 2020 Radomír

Nádraží v Králově Poli projde rekonstrukcí za 2,4 miliardy. Správa železnic vybírá firmu pro přestavbu

Brněnské železniční nádraží v Králově Poli projde zásadní rekonstrukcí. Současná nevyhovující budova půjde k zemi, na jejím místě vyroste nové za 2,4 miliardy korun. Stavba bude zahrnovat i nová nástupiště a kompletní rekonstrukci zabezpečovacího zařízení. Správa železnic (SŽ) nyní ve výběrovém řízení hledá firmu na zpracování dokumentace a realizaci stavby.

Stávající výpravní budova už delší dobu neodpovídá současným standardům cestování a čeká ji kompletní demolice. V její těsné blízkosti připravuje Brno výstavbu parkovacího domu systému P+R, stejně jako nového terminálu MHD. Demolici současné a výstavba nové výpravní budovy vyjde na 120 milionů korun.

Rekonstrukce se bude týkat i nových ostrovních nástupišť, železničního spodku a svršku. Součástí je i celková rekonstrukce koleje č. 1 v úseku Brno-Maloměřice – Kuřim, která naváže na stavební práce z let 2015 a 2016 na koleji č. 2. Trať zde dostane nové trakční vedení a zabezpečovací a sdělovací zařízení. Rychlost vlaků v místě se zvýší až na 120 km/h

Současné nádraží v Králově Poli, zdroj: Brunn.cz

Zahájení počátkem 2023, hotovo na konci 2024

„Na stavbu již bylo vydáno pravomocné územní rozhodnutí," uvedla v tiskové zprávě mluvčí SŽ Nela Friebová. Začátek stavby je v plánu na začátku roku 2023, závisí totiž na ukončení staveb v tratovém úseku Blansko – Brno-Maloměřice). Hotovo by mělo být v prosinci 2024.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo14 čtenářů

Foto Správa železnic

Štítky nádraží královo pole, rekonstrukce, správa železnic, výběrové řízení

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.