středa 20. října 2021 Vendelín

Znojmo dá každé domácnosti ve městě roušky a dezinfekci

Znojmo nakoupilo velké množství dezinfekce na ruce, kterou rozdá občanům. Každá domácnost dostane asi 0,7 litru dezinfekce, uvedl dnes v tiskové zprávě starosta Znojma Jan Grois (ČSSD). Kromě toho radnice už nyní rozděluje mezi občany roušky.

Radnice začne s distribucí dezinfekce v úterý. „Podařilo se nám zajistit velký nákup Anti-COVID dezinfekce přímo od výrobce Čepro. Díky tomu můžeme každou domácnost ve Znojmě zásobit asi 0,7 litrem dezinfekce, která je určena primárně na dezinfekci rukou," uvedl Grois.

V městských částech s výjimkou Přímětic se o distribuci postarají předsedové. Týká se to částí Derflice, Hradiště, Kasárna, Konice, Mramotice, Načeratice, Oblekovice a Popice, které jsou počtem obyvatel menší. V Příměticích budou dvě odběrná místa, a to v bývalé hasičárně pro všechny z části Přímětice-ves a pro část Přímětice bude odběrové místo v základní škole. Místa budou fungovat od úterý do čtvrtka od 08:00 do 17:00, přičemž od 08:00 do 10:00 je čas vyhrazený pro seniory nad 65 let. 

Radnice už ve spolupráci s místní firmou PPO Group obstarala lidem roušky. „Nejpozději do poloviny příštího týdne je budou mít všichni ve své schránce," řekla minulý týden mluvčí radnice Zuzana Pastrňáková.

Respirátory pro domov pro seniory

Radnice krom roušek a dezinfekce pro občany zajistila respirátory pro Centrum sociálních služeb Znojmo, které má ve správně domovy pro seniory, a také pro městskou policii. S firmou PPO Group chystá také výrobu ochranných štítů pro zdravotníky, sociální služby a další rizikové profese.

Na celé jižní Moravě je k pondělnímu večeru oficiálně 290 nakažených. Na Znojemsku je po Brně a Břeclavsku třetí nejvyšší počet nakažených - aktuálně je potvrzených 45 případů.

Ohodnoť článek

Autoři | Foto pixabay.com

Štítky znojmo, koronavirus, roušky, dezinfekce, domácnost

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.