sobota 30. května 2020 Ferdinand

Konec jedné ikony. Slavný brněnský hotel Slavia ukončil provoz

Legenda končí. Slavný brněnský hotel Slavia s více jak stoletou historií ukončuje provoz. Hotel doplatil na vládní opatření proti koronaviru, většinu jeho hostů totiž tvořili zahraniční návštěvníci. Hotel bude uzavřený minimálně do konce roku.

Do povědomí lidí se hotel Slavia zapsal hlavně slavnou scénou z filmu Kurvahošigutntag, kde hlavní hrdina Bohuš vyhodí z práce vrchního číšníka. Nyní byli bohužel propuštěni všichni zaměstnanci hotelu. Prázdné hotelové prostory nyní majitel Libor Daněk nabídl krizovému štábu. Sdělil to na sociálních sítích.

Dáma mezi brněnskými hotely

Historie hotelu Slavia sahá až do roku 1899. Elegantní secesní budovu otevírá majitel Karel Moravec, jeho cílem je vybudovat exkluzivní hotel i pro ty nejnáročnější hosty s pověstí přesahující hranice naší republiky.

V hotelu byla umístěna řada uměleckých děl, na svou dobu oplýval luxusem a k hotelu patřily nedaleké stáje pro koně tahající povozy s hosty z nádraží nebo z okolí. Za doby první republiky stála v prostoru před hotelem jedna z prvních čerpacích stanic.

V šedesátých letech byl pak hotel znárodněn a zařadil se na seznam institucí spravovaných brněnským národním podnikem Interhotely. V 90. letech prošel hotel a jeho budovy kompletní rekonstrukcí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo15 čtenářů

Foto Hotel Slavia

Štítky Hotel Slavia, koronavirus, uzavření

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.