úterý 7. dubna 2020 Heřman / Hermína

Merhautova ulice projde rekonstrukcí kolejí a vozovky, cestující opět čekají výluky a objížďky

Od března se Merhautova ulice uzavře, čeká ji totiž rekonstrukce. Známý tankodrom snad brzy nahradí nová vozovka, opravy čekají i chodníky.

Po rekonstrukcích na ulicích Údolní došla řada i na další místa po Brně. Tramvajovou dopravu přes léto nebudou moci využívat cestující v úseku od ulice Jana Uhra po Žerotínovo náměstí.

Oprav se dočká také Merhautova ulice. Merhautovu ulici nemá opodstatněně rád téměř žádný řidič. V jízdním pásu pro auta se parkuje a pro tramvajové trati jezdí auta. To by měla změnit očekávaná rekonstrukce kolejí a vozovky za 115 milionů korun. Jízdu si lépe vychutnají i cestující v MHD, jízda by měla být rychlejší a tišší. V budoucnu chce DPMB koleje prodloužit až na Lesnou. 

V úseku mezi křižovatkami s Jugoslávskou a Provazníkovou dojde k opravám po celé ploše ulice. Na opravy se těší starosta Brna-severu Martin Maleček i generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek. 

Práce na silnici a tramvajové trati začnou už 1. března. Opravovat se bude i chodník a silnice v úseku od křižovatky s Merhautovou po křižovatku s Vranovskou, a ulice Merhautova – vozovka v úseku cca 100 m před křižovatkou s Jugoslávskou ve směru z centra.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo5 čtenářů

Zdroj Události Brno

Štítky Merhautova, Brno, opravy, sever, Jugoslávská

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.