úterý 18. února 2020 Gizela

Během soboty došlo v Brně ke třem nehodám auta s chodci během jediné hodiny

Během jediné hodiny došlo o sobotním deštivém večeru v Brně ke třem nehodám chodců a aut. Žádné zranění, které chodci utrpěli, by naštěstí nemělo být vážné. Policisté varují řidiče, aby byli na silnicích opatrní a chodce, aby nosili reflexní prvky.

První nehoda se stala v Zahradníkově ulici. „Podle prvotního šetření přecházela žena po přechodu pro chodce a pravděpodobně poslední metry absolvovala mimo něj, kde ji srazilo auto," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Další se stala v ulici Přívrat. Zde měl být na vině chodec, který měl přecházet na červenou. V Ečerově ulici pak naopak řidička přehlédla dvě ženy, které mířily po přechodu k autobusu.

U řidičů nehrál ani v jednom případě roli alkohol, Zranění by neměla být těžká," doplnil Šváb. Mluvčí dodal, že na nehodách mohl mít podíl i déšť a brzké stmívání.

„Buďte opatrní jak za volantem, tak i jako pěší účastníci silničního provozu. Chodcům doporučujeme, aby se vybavili reflexními prvky. V obci to sice není povinné, ale řidičům to ulehčí situaci. Z preventivních důvodů to jednoznačně doporučujeme," uzavřel mluvčí.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo1 čtenářů

Foto pixabay.com

Štítky chodci, auta, řidič, nehody, brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.