čtvrtek 4. června 2020 Dalibor

U domova pro seniory Holásecká vyroste nová pětipatrová budova, poskytne desítky nových míst

Rada města Brna schválila investiční záměr, který nahradí montovanou přístavbu Domova pro seniory Holásecká za novou budovu s pěti patry. V domově díky tomu přibyde 56 míst, cenový odhad je přes sto padesát milionů korun.

V Domově pro seniory Holásecká přibyde 56 míst

Investiční záměr, díky kterému v Domově pro seniory Holásecká, přibyde šestapadesát míst, schválili radní města Brna. V plánu mají zbourat blízkou přístavbu a nahradit ji pětipodlažní budovou. „S ohledem na místní podmínky není možné realizovat stavbu většího rozsahu, každé lůžko navíc je ale důležité a seniorům i městu Brnu pomůže,“ mínila ředitelka Domova pro seniory Holásecká Miroslava Mužíková.

Aktuálně nabízí 105 lůžek

Domov pro seniory Holásecká funguje od roku 2009 a v současné době nabízí sto pět lůžek. Před pěti lety jako první z domovů pro seniory v Česku získal akreditaci Spojené akreditační komise České republiky, která potvrzuje, že domov splňuje požadavky na kvalitu a bezpečnost poskytované péče. Díky investičnímu záměru by se mohl počet lůžek zvýšit o více než polovinu.

Montovanou přístavbu město zbourá a nahradí ji novou výstavbou

Blízko Domovu pro seniory Holásecká se nachází montovaná přístavba, kterou město pronajímá lékařům. „V konstrukci objektu se ale objevil azbest a vzhledem k jeho stavu se jeví jako efektivnější a ekonomičtější řešení jej zdemolovat a nahradit novou výstavbou než komplikovaně sanovat,“ upřesnil náměstek pro oblast sociálních služeb Robert Kerndl. Lékaře s ordinacemi vedení Tuřan přesune do centra městské části.

Cenový odhad překračuje sto padesát milionů korun

„V současnosti je zpracovaná architektonická studie přístavby, která demolici, přípravu plochy a přístavbu odhaduje na zhruba 163,5 milionů korun,“ uvedla Radka Loukotová z tiskového oddělení magistrátu. Kromě navýšení kapacity se také rozšíří jídelna a společenské prostory, vznikne i vnitřní atrium. V podzemním podlaží nové budovy budou také parkovací místa.

Magistrát města Brna chce kvůli stárnoucí populaci podnikat více podobných kroků

„Přestože Brno působí jako mladé studentské město, i zde populace stárne,“ vysvětlila investici primátorka města Brna Markéta Vaňková. Magistrát města Brna chce do budoucna podniknout více kroků, které povedou k přípravě na stárnoucí populaci. „Podle odborníků v Brně vzroste v následujících třiceti letech počet obyvatel starších pětašedesáti let o více než pětatřicet tisíc, tedy asi jedenáct procent,“ dodala Vaňková.

Ohodnoť článek

Celkem hlasovalo2 čtenářů

Autoři | Foto Domov pro seniory Holásecká, Google mapy

Štítky Domov pro seniory Holásecká, Holásecká, Domov pro seniory, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.