pondělí 30. listopadu 2020 Ondřej

FOTO: Řidiči a zaměstnanci dopravního podniku dostanou nové uniformy

Dopravní podnik města Brna pořídí pro řidiče a další zaměstnance nové uniformy. Skupina dvaceti řidičů a řidiček momentálně testuje dvě nové kolekce v moderním střihu i kvalitním novém materiálu. Do výměny stejnokroje pro 1800 zaměstnanců podnik investuje v prvním roce přibližně 24 miliónů korun.

Zaměstnanecká uniforma sestává z řady komponent. „Stejnokroj pro jednoho řidiče obnáší kompletní oblečení od bundy přes svetr, kalhoty, košili, vestu až po tričko, mnohdy v provedení jak pro teplé, tak chladné počasí. Nechybí ani šátek, šála nebo čepice,“ uvedla vedoucí odboru nákupu a logistiky Marcela Schwendtová.

Základem je pohodlí řidičů a řidiček

Momentálně je nákup v testovací fázi, na níž se podílí 20 řidičů a řidiček. „Řidiči jsou našimi klíčovými zaměstnanci. Je pro nás důležité, aby se při práci cítili dobře. Současné uniformy jsou jak střihově, tak materiálově zastaralé, proto jsme se rozhodli pro jejich kompletní obměnu," uvedl generální ředitel Miloš Havránek.

Vítěznou kolekci vybere komise na konci srpna

Skupina dvaceti řidičů a řidiček napříč trakcemi v současné době testuje dvě kolekce nových uniforem. Na konci srpna na základě jejich hodnocení hodnotící komise vybere vítěznou kolekci. V nových uniformách by tak řidiči mohli vyjet už na jaře příštího roku

 „S ohledem na důraz na kvalitu materiálu se jedná o obrovskou investici, která je ale smysluplná. Po řidičích vyžadujeme kompletní ustrojenost, zároveň ale chceme, ať jsou pro ně pohodlné, když v nich tráví velkou část dne,“ dodal provozní ředitel Jan Seitl. 

Kromě 1400 řidičů nové uniformy obléknou také prodejci jízdních dokladů, dispečeři a další zaměstnanci. Celkem tedy dodavatelé pro Dopravní podnik města Brna budou muset ušít 1800 kompletních stejnokrojů.

Současná podoba stejnokrojů slouží už 20 let

Stávající podoba uniforem řidičům slouží již dvacet let. Za tu dobu prošla drobnými úpravami jak v materiálech, tak ve spektru oděvních kusů. Vítěznou kolekci si budou moci zaměstnanci DPMB prohlédnout na figurínách, které budou postupně umístěny na vybraná pracoviště

Foto DPMB | Zdroj s použitím TZ

Štítky uniformy, dopravní podnik, dpmb, testování, řidiči

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.