středa 19. února 2020 Patrik

Příjezd diváků na Grand Prix v Brně dnes ráno zkomplikoval déšť

Déšť zkomplikoval dnes ráno příjezd diváků na Masarykův okruh v Brně, kde se konají tréninky před nedělním hlavním závodem motocyklových závodů Grand Prix. Policie nepouští auta na největší záchytné parkoviště, řekl ČTK mluvčí policie Pavel Šváb. Podle něj funguje jako parkoviště silnice I/23. Fungují ale i další parkoviště. Policie bude situaci přizpůsobovat počasí

Na silnicích se očekává dnes a v neděli silný provoz. Policie doporučuje řidičům, aby počítali se zdržením. Hlavní den je na okruhu až v neděli, dnes ale mohou lidé stejně jako v pátek sledovat tréninky závodníků, takže na okruh míří davy lidí. "Masarykův okruh se od rána pomalu plní fanoušky. Byl ale poměrně intenzivní déšť," uvedl Šváb.

Déšť podle něj způsobil, že policie postupem času zvolila takzvanou mokrou variantu. Znamená to, že nelze odstavit auto na největším záchytném parkovišti na poli, kde obvykle bývají tisíce vozidel, ale policie nechává řidiče zaparkovat na silnici I/23 a k okruhu je dostává pomocí MHD. Podle Švába ale déšť pomalu ustává a policie bude na situaci operativně reagovat.

Policie doporučuje MHD

Pro příjezd vlastním autem k areálu Masarykova okruhu mají návštěvníci využít dálnici D1, z níž jsou nejbližší sjezdy na exitu 182 Kývalka a 178 Ostrovačice. Řidiči by také podle policie měli počítat s dopravními omezeními především mezi exity 190 a 194. Návštěvníkům z Brna a okolí policie doporučuje využít městskou hromadnou dopravu, od pátku do neděle budou fungovat zdarma mimořádné linky 400 a X. První z nich z Mendlova náměstí, druhá z Žebětína.

Na akci dohlíží stovky policistů a strážníků. Podle policie zatím nebylo potřeba řešit žádné závažné problémy. "V kempech bylo několik případů rušení nočního klidu. V pátek jsme zkontrolovali dva řidiče cizince pod vlivem alkoholu, hodnota ale nepřesáhla jedno promile," uvedl Šváb.

 

Autoři | Foto MMB

Štítky ČR, policie, automobilová, motorismus, silniční, svět, Brno

Komentáře

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve přihlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.

Přihlášení uživatele

Zapomenuté heslo

Na zadanou e-mailovou adresu bude zaslán e-mail s odkazem na změnu hesla.